„Fortūnos-Agavos“ vadovas A.Skarbalius: „Visuomet norim turėti alkaną, visiems į atlapus kimbančia komandą“

„Fortūnos-Agavos“ komandos „Facebook“ archyv.

Jeigu reikėtų įvardinti labiausiai pastaruoju metu progresuojančią Regionų krepšinio lygos (RKL) komandą prieš akis iškiltų Tauragės „Fortūnos-Agavos“ pavadinimas.

Prieš penkerius metus B divizione debiutavęs klubas pirmajame savo sezone užėmė 16-ąją vietą, po metų pakilo iki 13-osios, dar po sezono pasidabino B diviziono bronzos medaliais, o pernai galingai pasirodė elitinėje grupėje, kurioje užėmė garbingą 7-ą poziciją.

Apie tai, kokie buvo pirmieji klubo žingsniai, kaip pavyko konkuruoti su dabar NKL žaidžiančia Tauragės KK ekipa ir kokie artimiausi komandos planai pakalbinome „Fortūnos-Agavos“ klubo vadovą Aivarą Skarbalių.

  • Pirmaisiais klubo egzistavimo metais RKL aukso laikus išgyveno Tauragės KK ekipa, kaip kilo mintis įsteigti savo komandą ir kokie tuomet buvo jos uždaviniai?

Tiesiog pirmoji miesto komanda siekė aukštų tikslų, vis bandydavo prasimušti į NKL, o mūsų vietiniai žaidėjai tuomet nebuvo tokio pajėgumo ir negaudavo progos pasireikšti. Tad pirminė idėja – kurti vietinį klubą, kuris suteiks galimybę pasireikšti tauragiškiams.

Pirmais metais visa komanda buvo sudaryta vien tik iš vietinių. Vėliau prijungėme kelis „legionierius“, o dabar stengiamės išlaikyti 50/50 vietinių ir „legionierių“ santykį.

  • Kaip pasikeitė jūsų situacija kolegoms pakilus į NKL?

Pirmus klubo egzistavimo sezonus mes, galima sakyti, eksperimentavome. Tačiau vėliau supratome, kad nėra čia ko bijoti, be to įgavome patirties iš vadybinės pusės.

Dabar stengiamės, rūpinamės žaidėjais, visuomet norime alkano trenerio, kuris norėtų dirti, o ne reklamos ar pinigų pasiimti. Žiūrim į ateitį, labai puoselėjam komandą ir manau, kad  visai neblogą prekės ženklą Tauragėje turime.

  • Atstovaujate sąlyginai nedidelį miestelį, tačiau renkate pilną areną sirgalių, kaip jums tai pavyksta? Dirbate su jais, investuojate į komunikaciją ar tiesiog žavite juos patraukliu žaidimu?

Kiek įmanoma, dirbame su komunikacija, stengiamės įtraukti miestiečius į veiklą. Aišku, pritraukti sirgalių padeda pakankamai didelis vietinių žaidėjų skaičius.

Žinoma, NKL ekipoje lygis žymiai aukštesnis, krepšinis įdomesnis, tačiau ten tauragiškių nėra. O atėję į mūsų rungtynes pamato, kaip žaidžia vietiniai žaidėjai. Be to, mūsų „legionieriai“ nėra paimti vien dėl reklamos ar garsių pavardžių, veikiau tie, kurie aikštėje nori kažką įrodyti ir atiduoti visą save.

Turbūt tuo ir patrauklūs esame, nes visuomet norim turėti alkaną, visiems į atlapus kimbančia komandą.

  • Praėjusiame sezone A divizione užėmėte 7-ąją vietą ar esate patenkinti užimta pozicija ir ko pritrūko iki geresnio rezultato?

Pradžioje sakėme, kad pasižiūrėsime, kaip A divizione atrodysime, nekėlėme tikslų, norėjome pažiūrėti, kas čia mums gausis. Tačiau komanda gana gerai susiklijavo ir parodėme visai gerą rezultatą.

Galbūt galėjome pasiekti dagiau, tačiau sezono pradžioje mūsų lyderis Ignas Juškevičius gavo traumą, kuri sujaukė visus komandos planus.

Užimta pozicija buvo nebloga, todėl esame patenkinti pateką į aštuntuką. Tačiau šiemet norime daugiau.

  • Koks šio sezono tikslas?

Pavyko išlaikyti visus pagrindiniu žaidėjus, žiūrint į sudėtį „ant popieriaus“ atrodo, kad individualiai būsime stipresni, tad jeigu nauji gerai žmonės įsilies, norėtume finalo ketverto. Nė vieno varžovo nenuvertinam, tačiau nieko ir nebijom. Manau, kad šiemet būsim tikrai konkurencingi.

  • Kaip įvertintumėt vasaros namų darbus? Pavyko gauti norimus žaidėjus, o gal atvirkščiai praradote kokį svarbų krepšininką?

Kaip jau minėjau, pavyko išsaugoti komandos pagrindą ir dėl to esame labai patenkinti. O didžiausias pasikeitimas – trenerio kėdėje. Šiemet „Fortūną-Agavą“ į pergales ves Karolis Abromavičius, pernai treniravęs „Kaišiadorių-Savingės“ ekipą.

Džiaugiamės naujo trenerio prisijungimo, džiaugiamės naujokais, kurie atrodo pajėgūs. Vasara buvo tikrai darbinga, daug judesio rinkoje, žinom, kad konkurentai gerai dirbo, tad žaidėjų kainos iškeltos buvo. Todėl įvertinus visus faktus sakyčiau, kad namų darbus atlikome puikiai.

  • Daugelis komandų itin vertina vietinių žaidėjų indėlį. Kokia perspektyva su Tauragės jaunimu, ar KM yra perspektyvių ir jus dominančių krepšininkų?

Šioje vietoje sunku iš tikrųjų. Dabar turime šiokią tokią duobę, tačiau iš mažesnių vaikų matosi perspektyvų. Turime vieną 16-metį, kurį registruosime kito sezono kovoms, vis tik kiti galės debiutuoti komandoje nebent „už ausų“ tempiami. Apmaudu, tačiau su vietinio jaunimo pamaina panašu, kad kelis metus bus sudėtinga pas mus bus.

  • Daugelis jūsų varžovų sako, jog žaisti jūsų arenoje labai sudėtinga dėl mažos erdvės ir didžiulį garsą keliančių sirgalių, o jums patiems kokiose arenose žaisti sudėtingiausia?

Su Šilale buvo sudėtinga žaisti, tačiau tai būdavo derbis ir su jais pasigalynėti būdavo nepaprastai smagu. O daugiau nenorėčiau išskirti kažkurios arenos, kurioje būtų sudėtinga žaisti.

  • Kaip manote kas bus kito sezono RKL čempionato favoritai?

Dabar sunku pasakyti, kuomet neaiškios komandų sudėtys. Tačiau manau, tie patys „Raseiniai“ nesusilpnėjo, o dar labiau pasistiprino ir kiek žinau turės vienintelį tikslą – išeiti į NKL, be to „Atletas“ stipriai drebino rinką ir kiek žinau surinko pajėgią komandą.

Mažai apie „Omegą“ girdėjom, bet jie veikiausiai pagrindą išlaikys, tad tikrai turėtų konkurencingi būti. Turėtų nustebinti Vilkaviškio „Perlo“ ekipa, kuri pernai siautėjo B divizione ir jei pasiėmė keletą žaidėjų manau bus visai įdomi ekipa.