Finale – Šiaulių krašto ekipų akistata

Gražvydas Mockus išvedė savo komandą į finalą.
Pauliaus Žukausko nuotr.

Panevėžio „Cido“ arenoje sužaisti Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos B diviziono pusfinaliai. Juose netrūko įtampos, o į finalą bilietus iškovojo Šiaulių krašto komandos.

„Tragiškas pasirodymas“

Pirmajame pusfinalyje ant parketo susikovė Radviliškio „Radviliškis-ŠSPC“ ir Ignalinos „Vilkakalnis-Losrita“. Į finalo ketvertą tiesiausiu keliu prasibrovusių ekipų mūšyje savo pranašumą įrodė reguliariojo sezono A grupės nugalėtojai, Radviliškio krepšininkai.

Radviliškiečiai rungtynes pradėjo solidžiai ir jau po pirmų trijų žaidimo minučių turėjo 9 taškų pranašumą (11:2), tačiau sunkiai kelią link krepšio radusi Ignalinos ekipa Tomo Mackonio pastangomis kėlinio antrojoje pusėje priartėjo prie varžovų (18:12).

„Vilkakalnis-Losrita“ antrajame kėlinyje dar labiau priartėjo prie varžovų, tačiau Radviliškio krepšininkai reagavo žaibiškai – laimėjo atkarpą 10:1 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (35:24), o kėlinio pabaigoje dar labiau padidino savo persvarą (42:29).

Po pertraukos „Radviliškis-ŠSPC“ tolo nuo varžovų, o trečiajam kėliniui priartėjus prie pabaigos komandas jau skyrė 22 taškai (70:48). Ketvirtasis ketvirtis tebuvo formalumas – bilietą į finalą jau praktiškai turėję radviliškiečiai pradėjo triuškinti varžovus, o finalinė rungtynių sirena užfiksavo rezultatą 93:63.

Pernai būtent pusfinalyje suklupusios Radviliškio komandos žaidžiantysis treneris Lukas Pipiras po rungtynių neslėpė, kad jo komanda tikėjosi peržengti Ignalinos klubo barjerą. „Labai tikėjomės pasirodyti geriau nei pernai, todėl ir pavyko. Išanalizavome varžovus, žinojome jų lyderius ir sėkmingai su jais susitvarkėme gynyboje. Reikia padėkoti ir mūsų sirgaliams, kurie mus lydi viso sezono metu. Šiandien jie taip pat buvo su mumis.“

Tuo tarpu „Vilkakalnio-Losritos“ treneris Genadijus Kuliominas buvo labai nusivylęs auklėtinių parodytu žaidimu. „Nuo pirmų minučių buvo akivaizdu, kad varžovai laimėti norėjo labiau. Mes pralaimėjome visas dvikovas vienas prieš vieną, jie ką norėjo, tą ir darė. Visiškai tragiškas mūsų pasirodymas. Mums tikrai nebuvo naujiena jų puolimas ir mes ruošėmės žaisti tiek prieš tą patį Igną Ramašauską, turėjome planą daugiau atakuoti metimais iš vidutinio nuotolio, bet tai nepavyko. Manyčiau, kad nesusitvarkėme ir psichologiškai. Prieš sezoną nesitikėjome būti finalo ketverte, bet čia patekę, aišku, norėjome žaisti finale.“

Nugalėtojams Aivaras Kvedaravičius pelnė 19 taškų, Igno Ramašausko sąskaitoje – 15 taškų, 16 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balai. Ignalinos ekipai 20 taškų surinko T. Mackonis, 14 pelnė Nojus Vaišnoras.

Gynėjo šou išvedė į finalą

Finale „Radviliškio-ŠSPC“ laukia Šiaulių r. Kuršėnų SM „Grafų Furniture“ ekipa. Kuršėniškiai po atkaklios kovos 81:71 palaužė Anykščių „KKSC-Elmį“.

Pirmasis antrojo pusfinalio kėlinys vyko itin atkakliai, o laiminti komanda keitėsi kone kiekvienoje atakoje, tačiau kėlinį spurtu 9:0 užbaigę Kuršėnų krepšininkai įgijo pranašumą (24:16). Antrajame ketvirtyje „Grafų Furniture“ nemažino apsukų, o jų persvara pasiekė 16 taškų (45:29). Tiesa, iki pertraukos Anykščių krepšininkams ją dar pavyko kiek sumažinti (50:36).

Ilgosios pertraukos metu, panašu, Ramūnui Šližiui pavyko pažadinti savo komandą – anykštėnai trečiąjį kėlinį pradėjo laimėdami atkarpą 11:0 ir sumažino atsilikimą iki trijų (50:47). Nepaisant to, Kuršėnų ekipai pavyko išsaugoti trapią persvarą, o kėlinio pabaigoje tritaškį realizavęs Aironas Butkus ją padidino iki šešių (60:54).

Lemiamame ketvirtyje įtampa pasiekė aukščiausią tašką, kai anykštėno Beno Steponėno baudų metimai išlygino rungtynių rezultatą (60:60), tačiau „Grafų Furniture“ krepšininkai ir šįkart nepalūžo – pademonstravę geležinę gynybą susigrąžino šešių taškų persvarą ir iniciatyvos iš savo rankų nebepaleido.

„Pirmiausiai tai noriu pasveikinti savo vyrus, kurie viską atidavė aikštelėje. Visi, kas žaidė, labai stengėsi. Ši pergalė mums labai svarbi emociškai – daug duobių sezono metu praėjom, bet lemiamu metu esame geroje formoje. Noriu padėkoti ypatingai ir žaidėjų, ir savo žmonoms ir merginoms, kurios kantriai laukė vyrų po treniruočių ir rungtynių.

Gražvydas Mockus yra tikras karys aikštelėje ir už jos ribų. Visiškai nestebina jo taškų vidurkis, nes mūsų žaidimas yra toks, kad sukurti kuo daugiau laisvės. Jam reikia kelių metimų, kad užsikurtų, o tada gali pataikyti ir labai sudėtingus metimus“ , - po pergalės savo komandą gyrė „Grafų Furniture“ strategas Paulius Ščipokas.

„Buvo labai skirtingos dvi dalys. Visiškai nesusitvarkėme su jų lyderiu Gražvydu Mockumi, kuris per pirmus du kėlinius įmetė berods 25 taškus. Paskiau jį kiek sustabdėme, bet Aurelijus Jančenko drąskė mūsų gynybą žaisdamas vienas prieš vieną.

Žinoma, sezonas mums įeis į istoriją kaip vienas geriausių, bet kai patenki į finalo ketvertą, norisi eiti iki galo. Ką jau padarysi, toks sportas, šiandien nepasisekė. Laukia mačas dėl trečios vietos, tikiuosi, kad padarysime išvadas ir šeštadienį stosim į rimtą kovą“, - po rungtynių kalbėjo „KKSC-Elmio“ strategas R. Šližys.

G. Mockus savo ekipai pelnė 32 taškus, A. Jančenko pridėjo 19. Anykščių komandai B. Steponėnas surinko 17, po 12 pelnė Donatas Radžiūnas ir Žygimantas Žiukas.

Finalai bus žaidžiami šeštadienį Panevėžio „Cido“ arenoje – 12 val. numatytos rungtynės dėl trečiosios vietos, o 15 val. vyks kova dėl aukso.

Tęsiasi A diviziono ketvirtfinaliai

Ketvirtadienio vakarą sužaisti ir du Nostra.lt-RKL A diviziono ketvirtfinalių susitikimai.

„Tauragės“ komanda savo aikštelėje 89:79 palaužė „Raseinius“ ir serijos likimą perkėlė į penktąsias rungtynes.

Šeimininkai jau pirmajame kėlinyje atitrūko nuo varžovų, kai po dviejų iš eilės tritaškių skirtumas išaugo iki devynių (21:12), tačiau gausiai į Tauragę atvykusių sirgalių palaikoma „Raseinių“ ekipa ginklų nesudėjo – laimėjo atkarpą 8:2 ir sušvelnino atsilikimą (23:20).

Atkakliai besiklosčiusiame antrajame kėlinyje svečiai buvo išsiveržę į priekį (27:26), tačiau atkarpą 15:3 laimėję tauragiškiai susigrąžino iniciatyvą (47:38).

Po pertraukos vaizdas kardinaliai nepasikeitė – šeimininkai nuolat pirmavo, tačiau varžovai jiems pabėgti tolyn neleido. Galiausiai, ketvirtajame kėlinyje po Pauliaus Steikūno taškų „Tauragė“ įgijo dviženklę persvarą (77:66) ir jos nebeiššvaistė.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Gvidas Galinauskas, 19 pridėjo Martynas Šeputis. „Raseinių“ komandą tempė Nojus Pankratjevas, surinkęs 22 taškus, po 15 pelnė Šarūnas Dambrauskas ir Augustas Žilinskas.

Penktosios ir lemiamos serijos rungtynės vyks šeštadienį Raseiniuose.

Tuo tarpu Vilniaus „Rivile“ serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį. Sostinės krepšininkai namuose 74:69 įveikė Kėdainių „SC-Ateitį“ ir atsidūrė per žingsnį nuo finalo ketverto.

„Rivilei“ didesnę persvarą pavyko pasiekti tik antrojo ketvirčio viduryje, kai po Justo Maceikio dvitaškio vilniečiai įgijo 9 taškų pranašumą (28:19), tačiau dviejų Laurynų – Danieliaus ir Bimbos – vedama Kėdainių ekipa varžovų persvarą ištirpdė iki trijų (31:28).

Po pertraukos pražangų prisirinkusius savo lyderius pakeisti turėjęs „SC-Ateities“ strategas Gediminas Butkus buvo priverstas stebėti, kaip „Rivile“ bėga į priekį – po Evaldo Rastenio tritaškio šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (53:41). Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Rokas Ūzas – jo pastangų dėka svečiams pavyko priartėti, tačiau su sirena iš pusės aikštės pataikęs E. Rastenis grąžino savo komandai saugią persvarą (59:51).

„SC-Ateitis“ krepšininkai lemiamame ketvirtyje dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau šaltakraujiškai lemiamą ketvirtį sužaidę vilniečiai vietos intrigai nepaliko ir iškovojo pergalę.

Vilniečiai šiose rungtynėse prametė net 15 baudos metimų iš 30 bandymų. Tai – vienas prasčiausių visos lygos pasirodymų atakuojant nuo baudos metimų linijos šiame sezone.

„Sudėtinga pergalė. Šis mačas buvo panašus į pirmąjį – daug pramestų gerų metimų, daug skubotų sprendimų. Noriu pasveikinti Kėdainių komandą, kuri šiandien davė gerą kovą, tačiau laimėjome mes. Kaip sakoma, taškas yra taškas“, - po pergalės kalbėjo „Riviles“ treneris Tomas Purlys.

„Visų pirma, sveikinimai varžovams su pergale. Sakyčiau, buvo rimtas tikrų atkrintamųjų trečias serijos mačas – jokios lengvos kovos, didelis kontaktas, gera kova iš abiejų komandų. Aišku, mums pritrūko mažų dalykėlių – kažkur neatkovotas kamuolys, kažkur pramesta bauda, kažkur nepastatyta užtvara. Tie momentai vėliau susiveda į bendrą rezultatą“, - teigė „SC-Ateities“ treneris Gediminas Butkus.

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Kėdainiuose.