Fantastišką pirmą kėlinuką sužaidusi „Lūšies“ ekipa - per žingsnį nuo RKL aukso (foto, papildyta)

Sauliaus Čirbos

Šeštadienį Raseiniuose buvo sužaistos trečiosios Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono finalo rungtynės, kuriose Šilalės „Lūšies“ (6) atstovai po itin atkaklios kovos palaužė „Raseinių“ (1) ekipą ir vėl susigrąžino savos aikštės pranašumą.

Nuotraukas iš rungtynių rasite „Alio, Raseiniai“ „Facebook“ paskyroje!

Svarbiausi rungtynių akcentai susidėliojo pirmajame kėlinuke, kuomet totalinį krepšinį pademonstravusi svečių ekipa vos per dešimt minučių pelnė 34 taškus ir pasiuntė varžovus į nokdauną (34:18).

Nors po trumpos pertraukėlės „Raseinių“ komanda atsigavo ir išsprendusi savo problemas gynyboje pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau skurdus puolimas neleido aikštės šeimininkams priartėti prie varžovų, tad dvikovos pusiaukelėje „Lūšies“ vyrai vis dar mėgavosi triuškinama persvara (51:32).

Prie sienos priremti „Raseinių“ atstovai antroje susitikimo dalyje padarė išvadas ir puolime parodę visiškai kitą savo veidą ėmė pamažu artėti prie varžovų ir net buvo atgaivinę rungtynėse intrigą, tačiau šeštadienio vakarą aikštės šeimininkams stebuklo sukurti nepavyko.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes po Antano Montrimavičiaus dvitaškio „Raseiniai“ priartėjo iki keturių taškų (77:81). Tačiau netrukus svečių snaiperis Justas Košys smeigė tritaškį (84:77) leisdamas ramiau atsikvėpti „Lūšies“ sirgaliams.

Likus žaisti 1.40 min. antrųjų rungtynių didvyris Gediminas Butkus dviem baudų metimais dar buvo atgaivinęs raseiniškių viltis (79:84), tačiau jau kitoje atakoje J.Košys smeigė dvitaškį taip galutinai pribaigdamas varžovų komandą (86:79).

Per likusį dvikovos laiką abi komandos dar pasikeitė taikliais baudų metimais, tačiau jie jokios įtakos rungtynių tėkmei nepadarė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Lūšies“ pergalę rezultatu – 87:81.

Nugalėtojų komandos treneris Valdemaras Kasmauskas atskleidė pergalės receptą: „Po vienų rungtynių esu sakęs, kad su šiais vyrais galiu eiti į karą.

Ir dabar tą galiu tik dar kartą patvirtinti. Jie yra „žiaurūs“, mes visą savaitę nebendravome nei telefonu, nei socialiniuose tinkluose, tačiau šiandien išėjus į aikštę taip „šnervės“ buvo išsipūtusios visų, toks noras degė akyse, kad net gražu žiūrėti buvo. Matėsi, kad „chebra“ labai nori laimėti.

Vakar Raseiniuose buvo rekordinis skaičius mūsų sirgalių, o jie vyrams suteikė tik dar daugiau jėgų. Antrosiose serijose rungtynėse buvome „užmigę ant laurų“, galvojome 3-0 bus, lengvai laimėsime, visi vietiniai suėjo, savivaldybės atstovai, tad vyrai tiesiog perdegė.

Iki to pralaimėjimo atkrintamosiose buvome laimėję 7 rungtynes iš eilės, todėl reikėjo šiokio tokio spyrio į užpakalį. Laiku gavome šaltą dušą, todėl nemanau, kad ketvirtosiose rungtynėse gali pasikartoti kažkas panašaus.

Šiandien greitai įgijome triuškinamą persvarą, tačiau paskui – sustojome savo žaidimą žaisti ir laukėme, kol baigsis rungtynės. Jei taip atsitinka, tada dažniausiai būna viskas. Buvo net panika apėmusi, kol Mindaugas Čepauskas tritaškio nepataikė, bet laimei viskas baigėsi gerai.“

„Lūšis“: J.Košys (7 rez.perd.) 19, Mindaugas Čepauskas 17, Valdas Undraitis 16.

„Raseiniai“: G.Butkus (30 naud.balų) 31, Benas Ilevičius 16.

Šiose rungtynėse abi komandos „iš žaidimo“  atakavo kone identišku taiklumu 47,5% (29/61 met.) ir 46,2% (31/67 met.). Tačiau koją „Raseiniams“ pakišo net 7 pramesti baudų metimai (14/21 baud., 66,6%), kai tuo tarpu Šilalės vyrai prametė vos 2 baudas (14/16 baud., 87,5%).

Serijoje iki trijų pergalių „Lūšies“ ekipa pirmauja 2-1, ketvirtosios ir, galbūt, lemiamos rungtynės vyks ketvirtadienį, balandžio 25 d., Šilalėje.