Europos sidabrą iškovojusios VDU komandos didžiausias ramstis – Regionų krepšinio lyga

Akimirka iš Europos universitetų krepšinio čempionato apdovanojimų ceremonijos
Akimirka iš Europos universitetų krepšinio čempionato apdovanojimų ceremonijos
Foto: Vytauto Didžiojo universitetas

Praėjusį sekmadienį Portugalijoje baigėsi 2023 m. Europos universitetų krepšinio čempionatas. Jame dalyvavusi Vytauto Didžiojo universiteto vyrų komanda pasirodė puikiai ir pasidabino sidabro medaliais.

Liepos 23-30 dienomis Aveiro mieste Portugalijoje surengtas Europos universitetų krepšinio čempionatas. Vyrų turnyre dalyvavo 16 universitetų ekipų iš 10 valstybių, tarp jų – ir Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai. Keturi iš dvylikos VDU komandos narių – Ričardas Butkus, Nojus Vainoras, Titas Matevičius ir Domas Uosis – praėjusiame sezone aukštosios mokyklos garbę gynė Regionų krepšinio lygoje. Dar penki žaidėjai universiteto RKL ekipai yra atstovavę kiek anksčiau.

Nuostabų žaidimą demonstravę lietuvaičiai pateko į didįjį finalą, kur dėl aukso susikovė su italais iš Bolonijos universiteto. Įtemptas mūšis dėl čempionų titulo galiausiai baigėsi rezultatu 93:78 Italijos krepšininkų naudai. Iškovoję sidabro medalius VDU jaunuoliai džiaugiasi puikiu pasiekimu, tačiau neslepia, jog taikėsi į aukščiausią apdovanojimų pakylos laiptelį.

Kasmetinis tikslas – aukso medaliai

2006-aisiais Europos universitetų krepšinio čempionate debiutavęs Vytauto Didžiojo universitetas – sėkmingiausia vyrų krepšinio komanda turnyro istorijoje. Šiemet dešimtą kartą čempionate dalyvavusi ekipa net 7 kartus iškovojo čempionų titulą, o pernai užėmė antrąją vietą. Komandos vyr. treneris Arūnas Juknevičius atskleidžia, kad šiųmetinis tikslas buvo grįžti į čempionišką formą.

„Kadangi praėjusių metų turnyre likome antri, siekėme patobulėti ir pasilypėti aukščiau, – teigia A. Juknevičius. – Ekipos branduolys nesikeitė, stipriausi žaidėjai išliko sudėtyje. Aukso medaliai buvo realistiškas tikslas, o ne tik svajonė.“

Vis dėlto šiemet Lietuvos krepšininkai turėjo pripažinti Bolonijos universiteto jaunuolių pranašumą. Nuo debiuto Europos universitetų krepšinio čempionate VDU komanda sužaidė 60 rungtynių, o finale patirta nesėkmė – vos ketvirta per 10 sezonų. Ekipos trenerio teigimu, varžovai pelnytai tapo čempionais.

„Bolonijos universiteto komanda vyresnė, turi daugiau patirties bei išminties, ir auksą iškovojo jau ketvirtą kartą iš eilės. Atidavėme visas jėgas ir vis tiek neprilygome priešininkams, todėl pralaimėjimas ne toks ir skaudus“, – tikina A. Juknevičius.

Europos sidabro medalininkai karjeras pradėjo RKL

VDU komandoje Regionų krepšinio lygoje žaidžiantis bei Europos universitetų krepšinio čempionate dalyvavęs Ričardas Butkus antrina ekipos treneriui – finale lietuviai nebuvo stipriausi.

„Bolonijos krepšininkai buvo pranašesni ir fiziniu pajėgumu, ir sugebėjimais. Padarėme viską, ką galėjome, palaikėme vieni kitus ir kūrėme teigiamą atmosferą komandoje, bet to neužteko. Galiausiai pergalę šventė stipriausieji“, – pasakoja krepšininkas.

21-erių įžaidėjo teigimu, nors ekipa taikėsi į čempionų titulą, sidabro medaliais irgi liko patenkinta.

„Šiame čempionate mūsų tikslas visada yra iškovoti auksą, bet teks bandyti dar kartą. Iškart po finalinių rungtynių buvome nusivylę antra vieta, tačiau po kurio laiko nuotaikos pagerėjo. Esame patenkinti sidabru, žaidėme tikrai gerai ir džiaugiamės tuo, ką pasiekėme“, – atvirauja R. Butkus.

Visi dvylika Europos universitetų krepšinio čempionate VDU atstovavusių krepšininkų yra žaidę Regionų krepšinio lygoje. Komandos treneris džiaugiasi, kad Nostra.lt-RKL ugdo jaunuosius talentus.

„Regionų krepšinio lyga mums yra didžiulis ramstis, padedantis universitetui surinkti itin pajėgias ekipas tarptautiniams konkursams. Lygoje jaunuoliai įgyja neįkainojamos patirties, išmoksta bendradarbiauti kaip komanda ir pasiruošia aukštesniems Lietuvos krepšinio piramidės laipteliams, – įsitikinęs A. Juknevičius. – Esame dėkingi lygai ir didžiuojamės būdami jos dalimi.“