D.Tamulevičius: „Norėtume, kad į Kaišiadoris grįžęs didysis krepšinis liktų jame visam laikui“

Vaidas Indriliūnas, rkl.lt, 2019-01-07 12:17:08

Pastaruosius du sezonus antroje turnyro rikiuotės pusėje dažniausiai būdavusi Kaišiadorių „Kaišiadorių-Savingės“ ekipa šiemet nustebino ne tik Regionų krepšinio lygos (RKL) gerbėjus, bet veikiausiai ir pati save, kuomet pirmąjį ratą užbaigė būdama pirmoje B diviziono B grupės vietoje.

Apie tai, kokie klubo ilgalaikiai tikslai, artimiausios ateities perspektyvos ir ko tikimasi iš antrosios sezono dalies rkl.lt svetainei papasakojo „Kaišiadorių-Savingės“ ekipos vadovas Dainius Tamulevičius.

- Ar jus nustebino toks komandos pasirodymas I rate?

Labiausiai nustebino pirmo rato pabaiga, kai vieną po kito nugalėjome šios grupės favoritus: Vilkaviškio „Perlą“, „Užpalius“, Rokiškio „Feniksą“ ir Vilniaus „Steko-Rivilės“ komandą.

Į kiekvienas rungtynes treneris Karolis Abramavičius kolektyvą vedė kaip į lemiamą mūšį, todėl toks puikus rezultatas ir yra iki šiol.

- Jūsų lyderis Deividas Rinkūnas demonstruoja puikius ir, svarbiausia, stabilius rezultatus ir regis jau yra išaugęs RKL marškinėlius, kaip pavyko jį pakviesti į komandą ir kaip pavyksta išlaikyti?

Džiaugiamės Deivido žaidimu ir profesionaliu darbu treniruotėse bei rungtynėse. Deividas – mūsų komandos „variklis“, bet jis sklandžiai nedirbtų be komandos draugų Tomo, Dominyko, Justino, Ryčio, Roko ir kitų pagalbos, o taip pat trenerio Karolio patarimų, kuris ir pakvietė Deividą į komandą.

- Didžioji komandos dalis kilusi iš Kaišiadorių ir tai, veikiausiai, yra vietinės krepšinio mokyklos nuopelnas, o kokios artimiausius perspektyvos? Ar ateityje galima tikėtis neskausmingos kartų kaitos?

Komandoje esantys kaišiadoriečiai nuo pat pirmo mūsų sezono RKL sudaro daugumą. Visi jie praėję trenerių Juozo Žižliausko ir Gintauto Kandratavičiaus mokyklą.

Siekdami, kad Kaišiadorių krepšinis būtų papildytas šiuolaikiška žaidimo taktikos ir technikos elementais, profesionaliu požiūriu į šį sportą, treniruoti vyrų krepšinio komandą pakvietėme Donatą Veličką, o po dviejų sezonų Karolį Abramavičių.

Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centre turime perspektyvią 2004 m. gimimo vaikinų kartą, su 2006-2007 m. gimimo vaikinais dirba Alfredas Vainauskas. Tikimės, kad vaikinai iš šių krepšinio grupių ateityje galės papildyti vyrų komandą.

Antrus metus gyvuoja Elektrėnų-Kaišiadorių krepšinio lyga (EKKL). Tikimės, kad perspektyvių krepšininkų atsiras ir šios lygos dėka.

- Esate antra rezultatyviausia RKL B diviziono ekipa, tačiau užimate vos 16 poziciją pagal praleidžiamus taškus, kodėl tokie skirtumai? Ar propaguojate NBA stiliaus puolamąjį krepšinį ar žaidėjai tiesiog tinkamai neatidirba gynyboje?

Kaip mūsų komanda dirba gynyboje galėtų atsakyti varžovų komandų treneriai. (šypsosi, - aut.past.) Žaidėjai tikrai sunkiai dirba gynyboje, bet dar reikia laiko tai sustyguoti.

- Kokie yra klubo ilgalaikiai tikslai?

Norėtume, kad į Kaišiadoris grįžęs didysis krepšinis liktų jame visam laikui. Pirmuosius žingsnius krepšinyje Kaišiadorių rajone žengė Ramūnas Šiškauskas, Remigijus Trakimas, Vytenis Čižauskas, Karolis Babkauskas, Gediminas Navickas. Būtų džiugu, kad Kaišiadorys išaugintų dar ne vieną aukštos klasės žaidėją.

- Kol kas esate patyrę vos dvi nesėkmes prieš komandas, kurios tarsi nepretenduoja į B grupės elitą, tačiau įveikėte visus artimiausius kaimynus. Čia nusiteikimo stoka ar tiesiog pralaimėtose rungtynėse neturėjote pajėgiausios sudėties?

Pirmajame rate pralaimėjome Prienų KKSC (namuose) ir KK „Kupiškis“ (išvykoje). Pralaimėtose rungtynėse su Prienais nesustabdėme jų lyderių G.Maceinos ir Š.Stiklakio, o Kupiškyje pritrūko šiek tiek laiko, kad galėtume rungtynes pakreipti sau naudinga linkme.

- Pastaruosius du sezonus buvote turnyro rikiuotės viduryje ir finišavote gana žemose pozicijose, kokie pokyčiai padėjo šiame sezone padaryti didžiulį kokybinį šuolį?

RKL B divizione žaidžiame trečią sezoną. Pirmame sezone nepatekome į atkrintamąsias varžybas ir turėjome neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą (8 pergalės, 13 pralaimėjimų, 18 vieta). Praėjusiais metais  rezultatas jau buvo žymiai geresnis – 4 vieta savo grupėje (15 pergalių, 7 pralaimėjimai), bet pralaimėtas aštuntfinalis KK "Radviliškis-ŠSPC" ir iškovota 10 vieta. Šį sezoną kovojame kiekvienose rungtynėse ir kartais iš atrodo beviltiškų situacijų išsikapstome.

- Sužaidėte jau pusę reguliaraus sezono, kokie varžovai jums atrodo grėsmingiausi ir kokį kelią prognozuojate savo komandai tolimesniuose varžybų etapuose?

Prieš sezoną išsikėlėme tikslą patekti į B diviziono aštuntuką. Būtų gerai savo grupėje užimti vietą pirmame ketvertuke ir taip išvengti pirmo atkrintamųjų varžybų etapo, o kartu antrame etape užsitikrinti aikštės pranašumą, kur varžovų lauks daugiau kaip 200 mūsų sirgalių.

Antrą rato dvi pirmos išvykos (sausio 5 d. Alytuje ir sausio 11 d. Anykščiuose) parodys kur mes galime būti savo grupėje – pirmame ketverte ar antrajame.

- Kas padeda išsilaikyti "Kaišiadorių" komandai? Stiprus rėmėjų užnugaris ar savivaldybės parama?

Esame iš tų komandų, kurios RKL čempionate negali pasigirti turinčios didelį biudžetą. Bet komandos, jos gerų rezultatų ir puikių galimybių atstovauti Kaišiadorių rajoną nebūtų be rėmėjų pagalbos ir paramos.

Už tai komanda yra dėkinga pagrindiniam rėmėjui – UAB „Savingė“, taip pat rėmėjams: Kaišiadorių rajono savivaldybei, UAB „Žiežmarių hidrotechnika“, UAB „Dinapolis“, UAB „Rimsigna“, UAB „Žiežmarių mėsa“, UAB „Emsi“, VšĮ „Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras“, Kaišiadorių r. sav. visuomenės sveikatos biurui, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijai ir kt. Kviečiame prie mūsų prisijungti ir daugiau rėmėjų.

- Ar esate patenkinti dabartine komandos komplektacija, jei ne, ko dar reikėtų norint pasiekti užsibrėžtus šio sezono tikslus?

Džiaugiamės profesionaliu komandos darbu treniruotėse ir rungtynėse. Savo sirgaliams pažadame, kad kovosime kiekvienose rungtynėse.