Baudų nepataikę „Biržai“ krito aštuntfinalyje, pergalę išvargusi Akmenė padvigubino savo pranašumą serijoje

Esmiraldo Sliežausko

Antradienio vakarą buvo sužaistos dvejos Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) aštuntfinalio dvikovos po kurių paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio dalyvė. Ja tapo Kauno r. „Omegos“ komanda dramatiškoje dvikovoje palaužusi „Biržų“ ekipą.

Tio tarpu Kaune vykusioje akistatoje Kauno technologijos universiteto studentai davė rimtą kovą Akmenės r. „Patriots-Cemento“ krepšininkams, tačiau galiausiai pripažino jų pranašumą ir patyrė jau antrą pralaimėjimą aštuntfinalio serijoje.

Trauktis nebeturėję kur „Biržų-KKSC“ krepšininkai sunkiai susitvarkė su slegiančia įtampa, dvikovos pradžioje dažnai klydo gynyboje ir leido „Omegai“ įgyti apčiuopiamą persvarą (19:27).

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Nors vėliau biržiečiai atsigavo ir neutralizavę varžovų lyderį sugebėjo grąžinti rungtynėms intrigą, tačiau perimti dvikovos kontrolės į savo rankas aikštės šeimininkai taip ir nesugebėjo.

Lemiamo kėlinuko pabaigoje „Omega“ vertėsi vos penkiais žaidėjais iš kurių du turėjo po keturias asmenines pražangas, tačiau „Biržų“ ekipai nepavyko pasinaudoti unikalia situacija.

Likus žaisti 16 sek. reidą krepšio link surengęs aikštės šeimininkų lyderis Darius Griškėnas pelnė du taškus ir išprovokavo varžovo pražangą (83:85). O netrukus Tadas Klimavičius dar užsidirbo techninę pražangą.

Tačiau Tadas Buinausko baudos metimas už techninę buvo netaiklus, dar vieną metimą skirtą už išprovokuotą pražangą prametė D.Griškėnas, o kitoje atakoje T.Klimavičius pridėjo vieną baudos metimą ir leido „Omegai“ įgyti saugią trijų taškų persvarą (86:83).

Nors vėliau Šarūnas Valunta dviem baudų metimais dar buvo įžiebęs biržiečiams viltį (85:86), tačiau prieš pat finalinę sireną Eduard Rogačiov pataikė du taškus ir pridėjo vieną baudo metimą, kuris šioje dvikovoje padėjo tašką - 89:85.

Įdomu tai, kad „Biržai-KKSC“ šioje dvikovoje prametė net 13 (!) baudų metimų (12/25 baud.), o taip pat visiškai neišnaudojo savo snaiperių, kurie pataikė tik 7 tritaškius metimus iš 34 bandymų (20,5%).

2021-04-13
Darius Griškėnas 26 Taškai 25 Eduard Rogačiov
Darius Griškėnas 13 Kamuoliai 15 Tadas Klimavičius
Šarūnas Valunta 8 Perdavimai 3 Eduard Rogačiov

Iškovojusi pergalę „Omegos“ ekipa laimėjo aštuntfinalio seriją rezultatu 3-1 ir ketvirtfinalyje kausis su Vilniaus „RIVILE“, kuri tapo reguliaraus sezono nugalėtoja.

Tuo tarpu „Biržų-KKSC“ ekipa jau ketvirtus metus iš eilės sezoną baigia aštuntfinalio etape.

Intrigos netrūko ir antrose aštuntfinalio rungtynėse, kuriose KTU studentai metė rimtą iššūkį gerokai aukštesnį reitingą turinčiam „Patriots-Cemento“ kolektyvui.

Šeštadienį Akmenėje vykusią pirmąją aštuntfinalio akistatą be didesnio vargo laimėjo aikštės šeimininkai 90:65, tad Vytauto Padgurecko auklėtiniai galbūt panašios kovos tikėjosi ir varžovų aikštėje.

Vis tik, varžovus išanalizavę ir išvadas padarę KTU krepšininkai antrosiose serijos rungtynės parodė visiškai kitą savo veidą.

Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko apylygė kova. Nors svečiai pirmavo, tačiau Artūro Sukovo auklėtiniai nuolat alsavo jiems į nugaras neleisdami įgyti apčiuopiamesnės persvaros.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinuko viduryje, kuomet po sėkmingai sužaistos atkarpos „Patriots-Cemento“ ekipa pagaliau atitrūko (51:42), o ketvirčio pabaigoje pirmavo dviženkle persvara (62:52).

Visgi KTU ekipa nė nesiruošė kelti baltos vėliavos. Anaiptol, pademonstravusį išskirtinę kantrybę studentų komanda pačioje lemiamo kėlinuko pabaigoje pelnė šešis taškus be atsako ir priartėjo vieno metimu atstumu (75:78).

Vis tik tuomet Akmenės atstovas Nerijus Mika išprovokavo varžovo pražangą, pataikė abu baudų metimus (80:75) ir paliko varžovams tik teorines galimybes pasiekti pergalę.

Kitoje atakoje studentų gynėjas Julius Daugėla prametė iš toli, o dvitaškį pataikęs svečių lyderis Edgaras Preibys įtvirtino Akmenės ekipo pergalę - 82:75.

2021-04-13
Gytis Asačiovas 27 Taškai 19 Daniel Baslyk
Žygimantas Kerza 7 Kamuoliai 12 Daniel Baslyk
Gytis Asačiovas 6 Perdavimai 4 Nerijus Mika
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Artūras Sukovas, Kauno technologijos universitetas

Viską lėmė smulkios klaidos ir momentais rungtynių plano nesilaikymas. Taip pat, labai koją kišo situacijos, kuomet buvo galima mesti laisvai ar perduoti kamuolį laisvam žmogui, o buvo pasirenkamas kitas sprendimas.

Šiandien labai didelis skirtumas buvo tarp mestų baudų 16-38, kas parodo, jog darėme labai daug nereikalingų pražangų, o varžovai tuo puikiai pasinaudojo pataikydami net 33 metimus.

Pirmose rungtynėse jautėsi ritmo netekimas, nes vaikinai buvo po ilgos saviizoliacijos, tad natūralu, jog sunkiai sekėsi žaisti prieš stiprią komandą, kuri pastoviai sportavo. Dėl to jiems neturėjau jokių priekaištų.

Tuo tarpu šiandien atrodėme jau visai neblogai, matosi, kad progresuojame, todėl tikiuosi, kad ketvirtadienį mums pavyks įkąsti varžovams ir sugrąžinti serijoje intrigą.

Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots-Cementas“

Nors KTU žaidimo stilius per kelias dienas nepasikeitė, tik galbūt kelios naujos kombinacijos atsirado, bet mes per daug jiems davėme lengvų taškų greitose atakose.

Pirmoje pusėje trūko koncentracijos, todėl jie gavo per daug „pigių“ taškų pozicinėse atakose. Taip pat blogesni mūsų komandos pataikymo procentai neleido susikrauti solidesnės persvaros.

Suprantame, kad serija dar nebaigta, turime rimtai ruoštis ir trečiose rungtynėse vėl įrodinėti viską iš naujo!