B diviziono bronzą iškovoję naujokai „Trakai“ nuo pradžių taikėsi į lentelės viršų

Akimirka iš aštuntfinalio rungtynių tarp „Trakų“ ir „Panevėžio“
Akimirka iš aštuntfinalio rungtynių tarp „Trakų“ ir „Panevėžio“

Po ketverių metų pertraukos Trakai vėl turi krepšinio komandą Lietuvos krepšinio piramidėje. 2022-2023 m. Nostra.lt-RKL B divizione debiutavę BC „Trakai“ nuo pat pradžių parodė, kad jų ketinimai Regionų krepšinio lygoje rimti.

Šviežiai iškeptai komandai sekėsi iškart

2018 m. iširus Trakų KK „Trakams“, už 28 kilometrų nuo sostinės įsikūręs miestas liko be krepšinio komandos. Tačiau pernai trys krepšinio entuziastai – Rolandas Jarutis, Alvydas Bieliauskas ir Kšištof Narkevič – sugrąžino Trakus į Lietuvos krepšinio žemėlapį. Jų įkurtas klubas BC „Trakai“ savo kelionę pradėjo nuo žemiausio laiptelio – Nostra.lt-RKL B diviziono.

Naujos komandos vadovu tapęs R. Jarutis atskleidžia, kad pačioje pradžioje tikslai buvo minimalūs, tačiau vėliau kartelė smarkiai pakilo.

„Siekdami įgyvendinti Trakų klubo idėją, pradėjome nuo nedidelių norų – sėkmingai suburti komandą. Tą padarę pamatėme, kad ekipa turi daug potencialo, todėl jau pirmajame sezone užsibrėžėme minimalų tikslą patekti į finalo ketvertą,“ – sako R. Jarutis.

Kaip ir daugumos Regionų krepšinio lygos komandų, praėjusiame sezone debiutavusių BC „Trakų“ sudėtyje žaidžia tiek ambicingi jaunuoliai, tiek šilto ir šalto matę veteranai. Tačiau trakiečių atveju šis jaunatviškos energijos ir patirties derinys veikė itin gerai – iš pirmų 16 rungtynių ekipa šventė pergalę 15-oje iš jų.

Puikų žaidimą demonstravę „Trakai“ reguliarujį sezoną užbaigė pačiame B diviziono B grupės viršuje. Iškovoję 20 pergalių ir patyrę vos 4 pralaimėjimus, Trakų krepšininkai nurungė net vėliau B diviziono čempionu tapusį „Kupiškį“.

BC „Trakų“ komandos vadovas džiaugiasi, kad pavyko surinkti efektyviai žaidžiančią ekipą.

„Turime labai įvairią žaidėjų sudėtį, bet visi jie yra be galo motyvuoti, dalyvavo kiekvienose rungtynėse ir turi daug ambicijų bei asmeninių tikslų. Krepšininkams susijungti į pajėgią komandą padėjo nuostabus treneris Edvinas Justa, – pasakoja R. Jarutis. – Puikaus kolektyvo dėka nuo pat pirmųjų rungtynių BC „Trakai“ žaidė aukšto lygio krepšinį.“

Debiutinį sezoną apkartino klaidos pusfinalyje

Į B diviziono atkrintamųjų etapą Trakų ekipa žengė nestokodama drąsos ir nemažindama apsukų. Aštuntfinalio serijoje trakiečiai 2:0 palaužė „Panevėžį“, o ketvirtfinalyje nuo „Trakų“ rankos krito Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“. Užsitikrindama vietą finalo ketverte komanda įgyvendino prieš sezono pradžią užsibrėžtą minimalų tikslą, tačiau krepšininkai bei treneris degė noru kovoti dėl aukščiausio pakylos laiptelio.

Pusfinalyje „Trakams“ iššūkį metė Vilniaus „Rytas-MRU“. Didelė dalis vilniečių komandos buvo išvykusi į Čempionų lygos jaunimo turnyrą, todėl sezono naujokai buvo laikomi rungtynių favoritais. Vis dėlto krepšinio dievai įvykius pasuko netikėta linkme: trečiajame kėlinyje 13 taškų pranašumą turėję trakiečiai galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 75:79.

„Trakų“ komandos vadovas neslepia, kad šis pralaimėjimas apmaudus, tačiau ir negaili pagyrų priešininkams.

„Patekę į finalo ketvertą, jame siekėme kautis dėl aukso. Pusfinalyje tikrai galėjome parodyti geresnį žaidimą, tačiau rungtynėms artėjant link pabaigos ėmėme klysti, – teigia R. Jarutis. – Būtina pagirti „Ryto-MRU“ ekipą – treneris Saulius Kuzminskas ir jo vadovaujami jaunuoliai sužaidė puikias rungtynes ir pelnytai pateko į finalą.“

Nustūmę nesėkmės kartėlį į šalį trakiečiai žaidė Nostra.lt-RKL B diviziono mažajame finale, kur stojo į kovą prieš kitą sezono debiutantę – „Druskininkų“ komandą. Artimoje dvikovoje „Trakų“ krepšininkai išliejo daug prakaito, tačiau galiausiai pasidabino B diviziono bronzos medaliais.

Nepaisant ne visai sėkmingų finalo ketverto rungtynių, komandos vadovas tikina, kad debiutinis „Trakų“ sezonas – džiuginantis.

„Pirmojo sezono rezultatą vertiname teigiamai, naujokams užimti trečią vietą tikrai yra džiugu, – sako R. Jarutis. – „Trakų“ krepšininkai, treneris ir visas kolektyvas šį sezoną dirbo sunkiai ir atkakliai. Tai yra didžiulis komandinis nuopelnas.“

Trakiečių ekipos vadovas įsitikinęs, kad praėjusiame sezone padarytos klaidos nenueis perniek ir padės kitąmet siekti dar aukštesnių rezultatų.

„Pernai išmokome pamoką, kad visuomet reikia siekti maksimalių tikslų. Tą ir darysime artėjančiame sezone, – teigia R. Jarutis. – Turime dirbti dėl savęs, dėl Trakų krašto, dėl sirgalių. Pasimokę iš debiutinio sezono klaidų, žengėme tobulėjimo žingsnį ir sieksime pasirodyti dar geriau.“