B diviziono apžvalga: „Savingės“ nesėkmė namuose ir išbarstyta „Vilkakalnio“ persvara

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Ežerūnas“ - Ukmergės SC. Molėtų „Ežerūno“ nuotrauka

Gruodžio 2 dieną Nostra.lt-RKL B divizione 14 ekipų susirungė 7-eriose rungtynėse. Permainingą „Ežerūno“ ir Ukmergės SC dvikovą laimėjo šeimininkai, „Savingė“ atkakliai, bet nesėkmingai priešinosi „Tornado KM-Taurui“, o didelę persvarą iššvaistęs „Vilkakalnis“ nenusileido VKM-VILMA krepšininkams.

Banguotai žaidęs „Ežerūnas“ nugalėjo Ukmergės SC komandą

Molėtų „Ežerūnas“ (4-5) namuose rezultatu 77:71 (23:19, 18:12, 15:19, 21:21) įveikė Ukmergės sporto centro krepšininkus (1-8).

„Ežerūnas“ pirmavo beveik visą rungtynių laiką, tačiau jo persvara buvo nepastovi. Pirmajame kėlinyje molėtiškiai įgijo 8 taškų pranašumą (14:6), tačiau Ukmergės SC komanda greitai juos prisivijo. Antrajame ketvirtyje „Ežerūnas“ lyderiavo 13 taškų (35:22), bet po ilgosios pertraukos ukmergiškiai skirtumą vėl sumažino iki minimalaus (52:50).

Ketvirtajame kėlinyje Molėtų komanda vėl ėmė krautis persvarą, kol ši pasiekė 14 taškų (66:52). Paskutinėmis minutėmis Ukmergės SC ekipa dar kartą bandė vytis varžovus, tačiau nespėjo ir buvo priversta pripažinti jų pranašumą.

Mindaugo Kildišiaus treniruojamoje „Ežerūno“ komandoje geriausiai pasirodė Nedas Petniūnas, per 25 minutes pelnęs 19 taškų (6/12 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojęs 11 kamuolių, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 19 naudingumo balų.

Ukmergės sporto centro gretose pasižymėjo Nojus Verbickas, per 34 minutes pelnęs 24 taškus (8/13 dvit., 2/6 trit., 2/6 trit.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 28 naudingumo balus.

2022-12-02
Nedas Petniūnas 19 Taškai 24 Nojus Verbickas
Nedas Petniūnas 11 Kamuoliai 8 Jonas Gineika
Aistis Juočepis 5 Perdavimai 6 Nojus Verbickas

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Ežerūnas“ - Ukmergės SC. Molėtų „Ežerūno“ nuotraukaNostra.lt-RKL B div. dvikova: „Ežerūnas“ - Ukmergės SC. Molėtų „Ežerūno“ nuotrauka

„Tornado KM-Tauras“ Kaišiadoryse nurungė aikštelės šeimininkus

Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ (4-3) išvykoje 82:77 (18:24, 25:24, 18:12, 21:17) laimėjo prieš Kaišiadorių „Savingę“ (2-6).

Šeimininkai rungtynes pradėjo sėkmingiau – pirmajame ketvirtyje įgavo 10 taškų pranašumą (4:14). Kauniečiai skirtumą sumažino, tačiau antrajame kėlinyje jis pasiekė 11 taškų (21:32). „Tornado KM-Tauras“ spurtu 10:0 prisivijo varžovus, o po ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį (53:52).

Ketvirtajame kėlinyje Kauno rajono ekipa stengėsi didinti persvarą, tačiau kaišiadoriškiai atkakliai priešinosi. Paskutinę minutę „Savingės“ krepšininkai nepataikė kritinių metimų ir ne kartą prasižengė, o tai leido „Tornado KM-Taurui“ įtvirtinti pergalę.

Kauno raj. „Tornado KM-Tauras“ komandoje 24 naudingumo balus surinko Žilvinas Rusys, kuris per 38 žaidimo minutes pelnė 20 taškų (5/7 dvit., 1/6 trit., 7/10 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Savingės“ ekipoje rungtynes geriausiai sužaidė šį sezoną žibantis Rokas Grėbliūnas. Žaidėjas per 37 minutes pelnė 28 taškus (10/14 dvit., 1/3 trit., 5/9 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

2022-12-02
Rokas Grėbliūnas 28 Taškai 20 Žilvinas Rusys
Ervinas Černis 6 Kamuoliai 7 Aurimas Andrulevičius
Rokas Grėbliūnas 6 Perdavimai 6 Žilvinas Rusys

Atitrūkusį „Vilkakalnį“ pavijusi VKM-VILMA neiškovojo pergalės

Vilniaus krepšinio mokykla-VILMA (2-4) išvykoje rezultatu 73:78 (8:24, 29:10, 17:23, 19:21) nusileido Ignalinos „Vilkakalniui“ (6-1).

Rungtynių pradžioje ignaliniškiai šovė į priekį ir pirmąjį kėlinį baigė su 16 taškų persvara (8:24). Antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas siekė 19 taškų, tačiau antrojoje kėlinio pusėje situacija tapo priešinga – „Vilkakalnis“ iki ilgosios pertraukos tepataikė 1 metimą, o VKM-VILMA – 7 metimus iš žaidimo ir 6 baudų metimus.

Šis epizodas leido vilniečiams panaikinti milžinišką atsilikimą ir netgi tapti rungtynių lyderiais (37:34). Deja, VKM-VILMA pirmavo neilgai – trečiojo kėlinio pabaigoje „Vilkakalnis“ persvėrė rezultatą savo naudai ir ėmė krautis persvarą, o Vilniaus komanda paskui varžovus nespėjo ir pralaimėjo.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė Tomas Mackonis, per 26 minutes pelnęs 21 tašką (1/3 dvit., 6/8 trit., 1/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 22 naudingumo balus.

Rezultatyviausias Vilniaus miesto krepšinio mokyklos jaunuolis buvo Titas Pundinas. Žaidėjas per 28 minutes pelnė 28 taškus (9/11 dvit., 1/5 trit., 7/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 32 naudingumo balus.

2022-12-02
Tomas Mackonis 21 Taškai 28 Titas Pundinas
Ernestas Leipus 11 Kamuoliai 6 Titas Pundinas
Titas Didžgalvis 5 Perdavimai 2 Titas Troška

Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ (6-0) – Skuodo Kuršasta (5-2) 84:66 (24:13, 24:15, 14:14, 22:24);

Vilniaus „Rytas-MRU“ (3-3) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (5-3) 80:66 (28:13, 18:25, 20:20, 14:8);

Anykščių KKSC-„Elmis“ (5-4) – Alytaus SRC-„Dzūkija“ (2-5) 82:67 (29:15, 12:14, 21:10, 20:28);

Pakruojo SC (7-2) – Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (5-3) 74:67 (16:18, 19:10, 16:13, 23:26).