B diviziono apžvalga: pirmasis „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ pralaimėjimas ir stebuklingas „Milastos“ išsigelbėjimas

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: „Milasta“ - KKSC-„Elmis“

Lapkričio 19 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos 6-erios rungtynės. Trejose iš jų nugalėtojas paaiškėjo pačiomis paskutinėmis minutėmis, o vieneriose – netgi paskutinę sekundę.

Taiklūs baudos metimai išgelbėjo „Milastą“ nuo pirmojo pralaimėjimo

Birštono „Milasta“ (7-0) namuose 78:77 (18:15, 16:21, 16:19, 28:22) įveikė Anykščių KKSC-„Elmį“ (3-4).

Aiškaus lyderio rungtynėse nebuvo – komandos žaidė taškas į tašką, o didžiausias skirtumas pirmojoje rungtynių dalyje tesiekė 5 taškus. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Elmiui“ pavyko įgyti didesnį 7 taškų pranašumą (53:60).

Atkakliai kovoję birštoniškiai sugebėjo varžovus pasivyti ir aplenkti, bet Tautvydas Jodelis dviem taikliais tritaškiais vėl išvedė anykštėnus į priekį (72:73). Prasidėjusioje itin artimoje kovoje likus 5 sekundėms 1 tašku pirmavo „Elmis“, tačiau paskutinę sekundę „Milastos“ krepšininkas Vytautas Jakubaitis išprovokavo varžovų pražangą ir, įmetęs abu baudos metimus, išplėšė pergalę.

Aurimo Liuizos treniruojamoje Birštono „Milastos“ ekipoje geriausiai pasirodė Vytautas Jakubaitis, kuris per 33 minutes pelnė 20 taškų (6/14 dvit., 0/1 trit., 8/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balų. „Elmio“ gretose 27 naudingumo balus surinko Žygimantas Žiukas. Žaidėjas per 38 minutes pelnė 23 taškus (8/12 dvit., 1/2 trit., 4/6 baud.), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

2022-11-19
Vytautas Jakubaitis 20 Taškai 23 Žygimantas Žiukas
Kasparas Mikalajūnas 9 Kamuoliai 9 Donatas Radžiūnas
Kasparas Mikalajūnas 3 Perdavimai 5 Žygimantas Žiukas

„Tornado KM-Tauras“ paskutinės minutės spurtu nurungė „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“

Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (5-1) išvykoje 82:91 pralaimėjo Kauno r. „Tornado KM-Tauras“ komandai (3-3).

Pirmuosius du kėlinius abi ekipos žaidė panašiu pajėgumu. Trečiajame ketvirtyje serija 1:12 „Tornado KM-Tauras“ įgavo 9 taškų persvarą (56:65), tačiau pakruojiškiai pamažu šį skirtumą panaikino. Lūžis įvyko paskutinę minutę – „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ per ją nepelnė nė vieno taško, o varžovai pelnė 7 taškus ir triumfavo.

Laimėtojų komandoje net 39 taškus (11/13 dvit., 3/5 trit., 3/7 baud.) per 30 minučių įmetė Nojus Adomavičius. Žaidėjas taip pat atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus. „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ gretose Tomas Miškinis pasirodė geriausiai – jis per 36 minutes pelnė 26 taškus (10/17 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo net 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 26 naudingumo balus.

2022-11-19
Nojus Adomavičius 34 Taškai 26 Tomas Miškinis
Nojus Adomavičius 6 Kamuoliai 11 Marius Grabskis
Šarūnas Morkevičius 11 Perdavimai 6 Matas Masiliūnas

Po atkaklios dvikovos VKM-VILMA turėjo pripažinti „Trakų“ pranašumą

BC „Trakai“ (6-1) išvykoje 78:71 (16:20, 21:21, 21:14, 20:16) nugalėjo Vilniaus krepšinio mokyklos komandą (2-3).

Favorito pergalei nebuvo iki pat paskutiniojo kėlinio – lyderis keitėsi dažnai, o skirtumas neviršijo 7 taškų, kuriais trečiajame kėlinyje pirmavo „Trakai“ (51:44). VKM-VILMA epizodu 1-9 pavijo varžovus ir išsiveržė į priekį (52:53). Ketvirtajame kėlinyje „Trakai“ vėl atitrūko 7 taškais, ir šįkart vilniečiams nepavyko varžovų pasivyti – pergalė atiteko trakiškiams.

„Trakų“ ekipoje labiausiai pasižymėjo Vaidas Bendikas, per 30 minučių pelnęs 15 taškų (5/9 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 11 naudingumo balų. VKM-VILMA komandos jaunuolių tarpe geriausiai pasirodė Jonas Marijus Našlėnas, kuris per 31 minutę pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 3/4 trit., 0/1 baud.), kartą atkovojo kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų.

2022-11-19
Vaidas Bendikas 15 Taškai 17 Jonas Marijus Našlėnas
Vincentas Adomaitis 14 Kamuoliai 8 Artūras Vilutis
Kristupas Čivilis 6 Perdavimai 2 Titas Pundinas

LKSK (0-6) – Panevėžio „Panevėžys“ (3-4) 75:88 (16:13, 13:32, 23:25, 23:18);

Švenčionėlių „Rida“ (1-6) – Ignalinos „Vilkakalnis“ (5-0) 78:92 (23:27, 17:22, 22:23, 16:20);

Kaišiadorių „Savingė“ (1-6) – LSU (3-3) 81:64 (16:12, 22:12, 27:17, 16:23).