B diviziono apžvalga: LSU nepateko į atkrintamąsias, o dzūkai įveikė „Milastą“

Nostra.lt-RKL B div. dvikova: LSU - „VKKM-Neptūnas“

Kovo 15 dieną Nostra.lt-RKL B divizione sužaistos trejos rungtynės. LSU krepšininkai prarado paskutines viltis patekti į atkrintamųjų etapą, „Ežerūnas“ toliau skina pergales, o „Milasta“ turėjo pripažinti žemiau besirikiuojančių varžovų pranašumą.

LSU liko be atkrintamųjų

Gargždų „Gargždai-SC“ (7-15) namuose rezultatu 71:66 (23:20, 21:14, 16:19, 11:13) palaužė Lietuvos sporto universiteto krepšininkus (9-14). Šį sezoną LSU pradėjo užleisdami savo vietą A divizione po pertraukos sugrįžusiai Šilalės „Lūšiai“, o patys persikėlę į B divizioną, kuriame jiems pavyko tapti rimtais kandidatais į atkrintamųjų etapą.

Po 12 minučių trukusios artimos kovos „Gargždai-SC“ ėmė didinti persvarą, kol antrojo kėlinio pabaigoje ji pasiekė 14 taškų (38:24). Po ilgosios pertraukos LSU jaunuoliai grįžo pasiryžę skirtumą sumažinti – jiems tai pavyko padaryti (58:53).

Paskutiniajame kėlinyje iš gargždiškių pranašumo teliko 2 taškai (62:60). Vis dėlto LSU komandai nepavyko rezultato išlyginti – trapią persvarą išlaikę Gargždų krepšininkai triumfavo.

Paulius Kazlauskas geriausiai pasirodė gargždiškių gretose. Žaidėjas per 25 minutes pelnė 20 taškų (2/5 dvit., 4/8 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvos sporto universiteto ekipoje rezultatyviausias buvo Aironas Butkus, per 38 minutes pelnęs 23 taškus (0/4 dvit., 7/14 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbęs 18 naudingumo balų.

2023-03-15
Paulius Kazlauskas 20 Taškai 23 Aironas Butkus
Paulius Kulikauskas 8 Kamuoliai 13 Kajus Vizgirdas
Arminas Jokubaitis 8 Perdavimai 6 Matas Norkūnas

Puikią formą demonstruojantis „Ežerūnas“

Molėtų „Ežerūnas“ (13-10) namuose rezultatu 86:76 (20:14, 25:27, 23:17, 18:18) priešpaskutinėse savo reguliariojo sezono rungtynėse įveikė VKM-VILMA komandą (7-15). Molėtiškiai laimėjo pastarąsias septynerias rungtynes iš aštuonerių – toks žaidimas jiems leido pakilti net iki 6 vietos turnyrinėje lentelėje.

Rungtynių eiga buvo nepastovi – nors visą rungtynių laiką pirmavo „Ežerūnas“, jo persvara svyravo nuo 1 taško iki dviženklių skaičių. Pirmąjį kėlinį komandos praleido artimoje kovoje, o antrojo pradžioje Molėtų krepšininkai įgijo 11 taškų pranašumą (25:14). Šį skirtumą iki ketvirčio pabaigos VKM-VILMA beveik visiškai panaikino (42:41).

Antrąją rungtynių pusę geriau pradėjęs „Ežerūnas“ vėl išsiveržė į priekį ir susikūrė dviženklį skirtumą (53:43). Sužaidę atkarpą 0:9 vilniečiai prisivijo varžovus, tačiau šie vėl žaidė rezultatyviau ir susigrąžino pranašumą (68:58). Paskutiniajame ketvirtyje atsilikimą iki 2 taškų sumažinę VKM-VILMA krepšininkai paskutinį kartą priartėjo prie pergalės – iki rungtynių pabaigos molėtiškiai vėl spėjo atitrūkti.

Mindaugo Kildišiaus auklėtinių gretose geriausiai pasirodė Mindaugas Vėta, kuris per 26 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Net 39 naudingumo balus užsidirbo VKM-VILMA žaidėjas Titas Pundinas. Titas per 36 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 2/7 trit., 9/9 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo net 13 varžovų pražangų.

2023-03-15
Justas Narušis 18 Taškai 25 Titas Pundinas
Nedas Petniūnas 9 Kamuoliai 10 Erikas Vansevičius
Mindaugas Vėta 8 Perdavimai 7 Titas Pundinas

Savo žaidimo neatrandanti „Milasta“

Alytaus SRC-„Dzūkija“ (10-12) namuose 74:67 (20:19, 21:19, 14:17, 19:12) paskutiniajame kėlinyje palaužė Birštono „Milastą“ (13-10). Birštoniškiai nuo vasario mėnesio tėra laimėję vienerias rungtynės – kovo pradžioje „Milastai“ pavyko įveikti „Vilkakalnį“.

Pirmąsias 10 minučių nežymiai pirmavo SRC-„Dzūkija“, o antrajame iniciatyvą perėmę birštoniškiai įgijo 7 taškų persvarą (25:32). Iki ilgosios pertraukos alytiškiai sugebėjo pasivyti varžovus ir juos aplenkti (41:38).

Trečiojo ketvirčio viduryje dzūkai spurtavo 11:1 ir išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu (55:47). „Milasta“ į tai atsakė atkarpa 0:8 ir išlygino rezultatą. Ketvirtojo kėlinio rezultatyvus epizodas 0:10 Birštono ekipai leido perimti lyderių poziciją, tačiau neilgam – tritaškiais ir baudų metimais varžovus užmėtę SRC-„Dzūkijos“ krepšininkai šventė pergalę.

„Dzūkijos“ ekipoje išsiskyrė Nojus Lebskas, per 26 minutes pelnęs 21 tašką (7/11 dvit., 1/5 trit., 4/9 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 6 varžovų pražangas bei surinkęs 23 naudingumo balus.

Mantas Klezys vedė „Milastos“ ekipą į priekį. Mantas per 35 minutes pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 5 pražangas ir užsidirbo 22 naudingumo balus.