Atkrintamųjų magija tęsiasi - užfiksuoti dar du monstriški asmeniniai pasirodymai

Sauliaus Čirbos

Savaitgalį įvyko dar ketverios Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) aštuntfinalio dvikovos, kuriose buvo galima net du monstriškus pasirodymus ir po kurių paaiškėjo dar viena ketvirtfinalio dalyvė.

Tvirtą žingsnį stipriausiųjų aštuoneto link penktadienio vakarą žengė Plungės „Olimpo“ (5) ekipa, kuri rezultatu 95:90 palaužė Prienų „CBet-KKSC“ (12) atstovus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Šioje dvikovoje aikštės šeimininkai vėl stebino savo išskirtiniu taiklumu iš toli atakuodami net 50% taiklumu (16/32 trit.) ir taip kompensuodami prastesnį taiklumą metant iš dviejų taškų zonos bei pralaimėtą kovą (24-31) dėl atšokusių kamuolių.

Visą griaunantį puolimą pademonstravę „Olimpo“ atstovai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (25:14) ir per likusį susitikimo laiką išsaugoję rungtynių vairą savo rankose šventė labai svarbią pergalę.

2021-04-09
Žygimantas Jocys 24 Taškai 31 Mantvydas Gečionis
Žygimantas Jocys 7 Kamuoliai 7 Mantvydas Gečionis
Tomas Domarkas 7 Perdavimai 10 Mantvydas Gečionis

Visgi tam, kad pasiektų savo tikslą „olimpiečiams“ reikėjo įveikti varžovus dar kartą, o sekmadienį Prienuose vykusioje akistatoje jau savo sąlygas diktavo „CBet-KKSC“ atstovai.

Puikiai išanalizavę varžovus Pauliaus Ivanausko auklėtiniai neutralizavo žemaičių snaiperius ir per visas rungtynes leido jiems įmesti viso labo penkis tolimus metimus (5/22 trit., 22,7%).

Pokyčiai žaidimo plane leido „CBet-KKSC“ ekipai diktuoti žaidimo sąlygas ir didžiąją dvikovos dalį būti pirmaujančiųjų vaidmenyje.

Vis tik, savo pagrindinio ginklo netekę „Olimpo“ krepšininkai rado spragą varžovų taktinėse schemose ir savo žaidimą ėmė lipdyti aplink puikią formą pastaruoju metu demonstruojantį Mindaugą Tamušauską.

Svečių komandos lyderis gana lengvai rinko tiek taškus, tiek atšokusius kamuolius ir leido Plungės ekipui išlikti rungtynėse.

Maža to, lemiamo kėlinuko pabaigoje „Olimpo“ aukštaūgis pelnė keletą labai svarbių taškų, išvedė savo ekipą į priekį ir leido jai išplėšti bilietą į ketvirtfinalį atnešusią pergalę - 76:72.

Lyderio vaidmens ėmęsis M.Tamušauskas lemiamose aštuntfinalio rungtynėse pelnė 34 taškus, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir dvikovą baigė surinkęs net 51 naudingumo balą.

Beje, tai - rezultatyviausios ir naudingiausios M.Tamušausko rungtynės per visą jau šeštą sezoną trunkančią karjerą Regionų krepšinio lygoje.

2021-04-11
Arnas Tilindė 20 Taškai 34 Mindaugas Tamušauskas
Arnas Tilindė 9 Kamuoliai 14 Mindaugas Tamušauskas
Mantvydas Gečionis 6 Perdavimai 7 Žygimantas Jocys

Jei galvojate, jog 51 naudingumo balas atkrintamosiose yra kažkas fantastiško, ką sunkiai galima pakartoti, tai pasakysime, jog tai - net nėra šio sezono rekordas A divizione.

Dieną prieš tai, šeštadienį, dar geresnes rungtynes RKL aštuntfinalyje sužaidė legendinis Tadas Klimavičius, kuris dvikovoje su „Biržais-KKSC“ surinko net 58 (!) naudingumo balus ir padėjo savo vedamai „Omegos“ komandai susigrąžinti pranašumą serijoje 2-1.

Savo aikštėje žaidę Kauno r. atstovai kiek geriau pradėjo rungtynes, tačiau po puikiai sužaisto antrojo kėlinuko biržiečiai perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje buvo priekyje (40:36).

Tačiau po didžiosios pertraukos unikalias rungtynes žaidęs T.Klimavičius įjungė aukštesnę pavarą, ėmėsi lyderio vaidmens tiek puolime, tiek gynyboje ir leido „Omegos“ atitrūkti į priekį (64:57).

Nors lemiamame kėlinuke biržiečiai nuolat alsavo varžovams į nugaras, tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą pergalę rezultatu 85:78.

Rungtynių didvyriu tapęs T.Klimavičius pelnė 38 taškus (3/3 trit.), atkovojo 15 atšokusių kamuolių bei surinko net 58 naudingumo balus. Tai - taip pat rezultatyviausios ir naudingiausios jo rungtynės Regionų krepšinio lygoje.

2021-04-10
Tadas Klimavičius 38 Taškai 17 Andrej Tichonov
Tadas Klimavičius 15 Kamuoliai 8 Andrej Tichonov
Evaldas Dainys 6 Perdavimai 3 Kipras Urbanavičius

Pagaliau savo pasirodymą aštuntfinalyje pradėjo Akmenės r. „Patriots-Cemento“ (6) ir Kauno technologijos universiteto (11) ekipos. Serijos pradžia kone savaite buvo pavėlinta dėl COVID-19 saugumo protokolo.

Nors šios poros reguliariojo sezono akistatose vyko atkakli kova, tačiau šįkart apie intrigą net nebuvo galima pagalvoti.

Puikiai startavę Vytauto Padgurecko auklėtiniai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (26:15), kurią po dešimties minučių padvigubino (55:29).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau įgytos persvaros „Patriots-Cemento“ komandai visiškai pakako tam, kad ramiai užbaigtų rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai švęstų pirmąją pergalę serijoje rezultatu 90:65.

2021-04-10
Audrius Povilaitis 14 Taškai 14 Matas Kabašinskas
Antanas Bertašius 10 Kamuoliai 6 Laurynas Bimba
Edgaras Preibys 5 Perdavimai 4 Gytis Asačiovas
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots-Cementas“

Rezultatas tikrai neatspindi kovos. Nuo pat pirmų minučių jautėsi, kad tai - jau ne eilinės reguliaraus sezono rungtynės, o atkrintamosios, nes visai kitos emocijos iš abiejų komandų pusių.

Tikrai ruošiamės labai atsakingai šiai serijai ir smagu, kad žaidėjai nuo pat pirmų minučių puikiai atidirbo gynyboje, kuri ir buvo pagrindinė pergalės priežastis. Nuo geros gynybos prasidėjo greitos atakos, neblogas pataikymas ir tas rezultatas išaugo. Bet puikiai suprantame, kad tai tik vienos rungtynės.

Žaidžiame iki 3 pergalių ir toliau atsakingai ruošiamės antradienio dvikovai.