Atkakli kėdainiškių pergalė ir prieš žemiau esančią komandą neatsilaikęs „Vilkakalnis“ - Antradienio apžvalga

Nostra.lt-RKL B diviziono dvikova: VDU - Kėdainių SC

Kovo 14 dieną Nostra.lt-RKL čempionate sužaistos trejos rungtynės. A divizione paskutinių sekundžių metimas išplėšė Kėdainių SC pergalę. B divizione „Vilkakalnis“ vėl krito akistatoje su žemiau turnyrinėje lentelėje esančia komanda, o „Kupiškis“ sumažino SRC-„Dzūkijos“ viltis patekti į atkrintamąsias iki minimalių.

Laurynas Danielius išplėšė Kėdainių SC pergalę

Šilalės „Lūšis“ (6-21) namuose rezultatu 98:100 (24:31, 29:11, 21:27, 24:31) neatlaikė Kėdainių sporto centro komandos (11-17) šturmo. Šia pergale kėdainiškiai atsitiesė po net septynių nesėkmių serijos, o štai „Lūšiai“ šis pralaimėjimas – ketvirtas paeiliui.

Šeštos rungtynių minutės spurtas Kėdainių SC ekipai suteikė 12 taškų pranašumą (14:26), bet antrajame ketvirtyje šilališkiai pelnė beveik tris kartus daugiau taškų nei priešininkai (29:11) ir perėmė rungtynių kontrolę (53:42).

Po ilgosios pertraukos Kėdainių krepšininkai prisivijo priešininkus (58:56), bet rezultato persverti nesugebėjo. Svečiai kvėpavo varžovams į nugarą iki paskutiniųjų rungtynių minučių. Likus 18 sekundžių kėdainiškis Laurynas Danielius išlygino rezultatą (98:98), o likus vos 5 sekundėms smeigė dar vieną dvitaškį ir išplėšė pergalę.

„Lūšies“ gretose net 28 taškus pelnė komandos kapitonas Mindaugas Čepauskas (3/10 dvit., 6/9 trit., 4/4 baud.). Jis per beveik 34 minutes taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Iš Gedimino Butkaus auklėtinių išsiskyrė Ignas Bilinskas. Net 42 naudingumo balus surinkęs krepšininkas pelnė 28 taškus (11/14 dvit., 6/9 baud.), atkovojo net 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 varžovų pražangas.

2023-03-14
Mindaugas Čepauskas 28 Taškai 28 Ignas Bilinskas
Edvinas Simenas 7 Kamuoliai 15 Ignas Bilinskas
Justas Košys 7 Perdavimai 3 Laurynas Danielius

„Druskininkai“ įveikė aukščiau besirikiuojantį „Vilkakalnį“

Druskininkų „Druskininkai“ (12-11) namų aikštelėje 85:76 (21:23, 21:15, 19:23, 24:15) patiesė Ignalinos „Vilkakalnį“ (15-7). Ignaliniškiai patyrė jau antrą iš eilės pralaimėjimą rungtynėse su žemiau turnyrinėje lentelėje esančia komanda – neseniai buvo nusileista „Milastai“.

Pirmajame kėlinyje komandos kovojo artimai, o antrajame apsikeitė rezultatyviais epizodais – į „Druskininkų“ spurtą 11:0 „Vilkakalnis“ atsakė atkarpa 0:12 (30:35). Aikštelės šeimininkai netrukus vėl sužaidė puikią seriją ir išsiveržė į priekį, kur išsilaikė visą trečiąjį kėlinį.

Ignalinos krepšininkai atkakliai stengėsi persverti rezultatą, ir tą jiems padaryti pavyko pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje (61:64). Tačiau „Druskininkai“ pralaužė varžovų gynybą ir pelnė 11 taškų iš eilės, įgaudami dviženklį pranašumą (77:67). Jo „Vilkakalniui“ panaikinti nepavyko.

„Druskininkų“ ekipoje žibėjo Darius Kibildis, per 34 minutes pelnęs 27 taškus (4/8 dvit., 4/7 trit., 7/7 baud.), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavęs net 9 varžovų pražangas ir susižėręs 36 naudingumo balus.

Ignalinos komandoje naudingiausiai rungtynėse žaidė Dovydas Sakalnikas. Dovydas per 33 minutes įmetė 15 taškų (4/9 dvit., 0/2 trit., 7/11 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

2023-03-14
Darius Kibildis 27 Taškai 18 Tomas Mackonis
Aistis Lukoševičius 8 Kamuoliai 11 Dovydas Sakalnikas
Aurimas Andrušaitis 8 Perdavimai 6 Titas Didžgalvis

Užtikrinta „Kupiškio“ pergalė Alytuje

Kupiškio KK „Kupiškis“ (17-6) išvykoje rezultatu 81:71 (19:23, 24:11, 13:15, 25:22) nurungė Alytaus SRC-„Dzūkiją (9-12). Ši nesėkmė alytiškių galimybės patekti į atkrintamąsias sumažino iki minimalių – tam reikalinga įveikti visas likusias komandas bei „Ežerūnui“ pralaimėti šį vakarą prieš VKM-VILMA krepšininkus.

iš alytiškių atėmė bet kokią galimybę patekti į atkrintamųjų varžybų etapą – tam reikalingos 4 pergalės, o iki reguliariojo sezono pabaigos teliko trejos rungtynės.

Beveik du kėlinius didžiausias skirtumas tesiekė 4 taškus – komandos kovojo taškas į tašką, o lyderis keitėsi itin dažnai. Tik antrojo ketvirčio pabaigoje kupiškėnams pavyko įgyti kiek didesnį pranašumą (43:34).

Po ilgosios pertraukos SRC-„Dzūkija“ jau atsilikinėjo beveik 15 taškų (50:36). Alytiškiams pavyko rezultatą sušvelninti (56:52), tačiau skirtumas netrukus vėl išaugo, ir „Kupiškis“ šventė gana užtikrintą pergalę.

Net 29 taškus SRC-„Dzūkijai“ pelnė ir tiek pat naudingumo balų surinko Edgaras Švelginas (1/4 dvit., 6/15 trit., 9/9 baud.). Žaidėjas per 39 minutes taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

„Kupiškio“ gretose geriausiai pasirodė Evaldas Rastenis, per 39 minutes įmetęs 25 taškus (6/11 dvit., 3/8 trit., 4/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 3 varžovų pražangas ir uždirbęs 29 naudingumo balus.