Antradienio vakarą - padarytos „Olimpo“ išvados, dar vienas puolimo šou ir nusimušęs „Biržų“ snaiperių taikiklis

Kamilės Linkevičiūtės

Antradienio vakarą buvo sužaistos trejos Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) A diviziono aštuntfinalio dvikovos. Svarbiausias sezono kovas pradėjo „Omegos“ ir „Biržų-KKSC“ pora, išvadas padaręs Plungės „Olimpas“ susigrąžino savos aikštės pranašumą, tuo tarpu dar vienas itin rezultatyvias rungtynes sužaidę kėdainiškiai šventė antrąją pergalę serijoje.

Po skaudaus antausio Plungėje Alido Žukausko treniruojami „Olimpo“ atstovai padarė išvadas ir iškovoję įtikinamą pergalę svečiuose rezultatu 80:71 atstatė aštuntfinalio serijoje lygybę.

Žemaičiai pasiuntė varžovus į nokdauną jau pačioje dvikovos pradžioje ir sužaidus dešimt minučių  mėgavosi dviženkle persvara (22:11).

Antrajame kėlinuke „CBet-KKSC“ atstovai bandė didinti žaidimo tempą, tačiau klaidos gynyboje ir netaiklūs aikštės šeimininkų metimai tik dar labiau padiino atotrūkį tarp komandų (42:25).

Po didžiosios pertraukos prieniškiai galiausiai pralaužė ledus ir ėmė diktuoti savo sąlygas, tačiau solidų žaidimą demonstravę „Olimpo“ krepšininkai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose ir neprisileido varžovų arčiau nei galima.

Tiesa pačioje lemiamo kėlinuko pabaigoje „CBet-KKSC“ komanda sumažino turėtą deficitą iki vienaženklio, tačiau tai buvo viskas, ką Prienų atstovams pavyko padaryti antradienio vakarą.

Akivaizdžiai taikiklius suderinę „Olimpo“ snaiperiai šįkart pataikė net 17 (!) tolimų metimų iš toli atakuodami įspūdingu 51,5% (17/33 trit.) taiklumu.

Tad jei Prienai nori išlikti kovoje dėl ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse vėl turės spręsti dilemą kaip apsaugoti savo perimetrą nuo „ant bangos“ esančių varžovų metikų.

2021-04-06
Mantvydas Gečionis 19 Taškai 24 Žygimantas Jocys
Arnas Tilindė 7 Kamuoliai 13 Žygimantas Jocys
Mantvydas Gečionis 6 Perdavimai 8 Valentinas Gadliauskas

Sunkiai protu suvokiamą seriją tęsia Kėdainių SC-„Ateities“ ir Vytauto Didžiojo universiteto komandos, kurios antrą kartą iš eilės pelnė bent po 100 taškų, nežaidžiant pratęsimo.

Kaip ir pirmojoje, taip ir antrojoje aštuntfinalio dvikovoje didžiąją dvikovos dalį kova vyko taškas į tašką.

Abi komandos negalvojo apie gynybą ir daugiau dėmesio skyrė taškų rinkimui, tad nieko nuostabaus, jog įpusėjus dvikovai komandas skyrė vos du taškai - 45:43 pirmavo Kastyčio Kundroto treniruojama svečių ekipa.

Visgi po didžiosios pertraukos svečių komanda padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas.

Nors VDU ekipa nekėlė baltos vėliavos ir kovėsi iki pat paskutinių pagrindinio laiko sekundžių, tačiau kiek užtikrinčiau žaidę svečiai sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 106:100 ir atsidūrė per vieną žingsnį nuo ketvirtfinalio etapo.

2021-04-06
Vainius Steponavičius 28 Taškai 28 K. T.
Vainius Steponavičius 6 Kamuoliai 9 Medas Kuprijanovas
Vainius Steponavičius 7 Perdavimai 6 Laurynas Danielius

Pirmąsias serijos rungtynes vakar sužaidė „Omegos“ ir „Biržų-KKSC“ ekipos, o pergalę rezultatu 84:75 šventė aukštesnį reitingą turinti Kauno rajono ekipa.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir demonstruodami neblogą gynybą per pirmąjį ketvirtį praleido vos 11 taškų bei susikrovė apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (17:11).

Antrajame kėlinuke biržiečiai atkuto, tačiau žaidimo ritmą pagavę „Omegos“ krepšininkai patys nesnaudė, gana lengvai rinko taškus ir tik dėl prastai sužaistos ketvirčio pabaigos dvikovos pusiaukelėje leido įsižiebti intrigai (36:32).

Po didžiosios pertraukos „Omegos“ ekipa spurtavo, o likus žaisti dešimt minučių net buvo įgijusi dviženklę persvarą (54:43), tačiau kovingieji Žydrūno Kačinsko auklėtiniai nė neketino sudėti ginklų.

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai sulėtino žaidimo tempą, tuo tarpu jėgų stygiaus nejautę „Biržų“ krepšininkai užkūrė varžovams tikrą pirtį, o likus žaisti tris su puse minutės net buvo priartėję iki dviejų taškų (68:70).

Tačiau tuomet Paulius Naraškevičius pataikė sudėtingą dvitaškį, kitoje atakoje smeigė tolimą metimą ir „Omegos“ vyrai galėjo vėl ramiau kvėpuoti (75:68).

Likus žaisti 48 sek. po taiklios Dariaus Griškėno baudos  biržiečiai dar kartą pavojingai priartėjo (73:75), tačiau kitoje atakoje svečiai pamiršo aikštės kampe stovintį Vaidą Bendiką, kuris smeigė taiklų tritaškį ir pasiuntė varžovus į dar vieną nokautą (78:73).

Per likusį susitikimo laiką esminių pokyčių neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Omegos“ pergalę rezultatu 84:75.

Labiausiai svečiams koją kišo blankus snaiperių pasirodymas. Įpusėjus dvikovai biržiečiai buvo pataikę vos 1 tolimą metimą iš 13, o pasibaigus rungtynėms tritaškių grafoje švietė ne ką mažiau akį rėžiantys skaičiai - 5/23 trit. (21,7%).