Antradienio vakarą paaiškėjo visos „TOPsport-RKL“ finalo ketverto dalyvės

Sauliaus Čirbos

Antradienio vakarą buvo sužaistos dvejos Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) ketvirtfinalio dvikovos po kurių paaiškėjo visos savaitgalį Kėdainiuose vyksiančio finalo ketverto dalyvės.

Visų penkerių rungtynių prireikė vienintelėje serijoje, kurioje dėl vietos finaliniame ketverte kovėsi Vilniaus „Rivile“ (1) ir Kauno r. „Omegos“ (8) komandos.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Kaip ir visose iki tol buvusiose dvikovose rungtynių scenarijus buvo sunkiai nuspėjamas, o aikštėje tiesiog virė emocijos.

Susitikimą geriau pradėjo svečiuose žaidę „Omegos“ vyrai, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo įgiję septynių taškų pranašumą (16:9). Tačiau aikštės šeimininkai greit atsitiesė, laimėjo nepilnų dviejų minučių atkarpą 7:0 ir kėlinuko pabaigoje išlygino rezultatą (16:16).

Antrajame ketvirtyje „Rivile“ vyrai perėmė rungtynių kontrolę, tačiau Eduardo Rogačiovo vedami svečiai nuolat alsavo varžovams į nugaras, tad įpusėjus dvikovai aikštės šeimininkai turėjo kuklią trijų taškų persvarą (38:35).

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo ketvirčio pradžioje, kuomet aikštės šeimininkai laimėjo įspūdingą atkarpą 17:3 ir įgijo dviženklį pranašumą (57:43).

Per likusį rungtynių laiką svečiai bandė kovoti, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgavę vilniečiai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė kol kas saldžiausią sezono pergalę - 77:69.

Aikštės šeimininkai įspūdingu taiklumu atakavo iš toli (9/18, 50%), triuškinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37-27) ir tik vieninteliam E.Rogačiov leido pelnyti dviženklį taškų (24) skaičių.

TRENERIŲ KOMENTARAI:

2021-04-27
Gytis Valickas 29 Taškai 24 Eduard Rogačiov
Karolis Brusokas 14 Kamuoliai 10 Tadas Klimavičius
Gediminas Povilauskas 4 Perdavimai 4 Tadas Klimavičius

Gerokai daugiau dramos buvo Akmenėje, kur vietos „Patriots“ (6) ekipa trečią kartą iš eilės palaužė Raseinių „Raseinių“ (3) atstovus ir įtikinamai laimėjo ketvirtfinalio seriją.

Aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo galingu spurtu (22:9), tačiau raseiniškiai sugebėjo atsitiesti ir puikiai sužaidę antrąjį kėlinuką dvikovos pusiaukelėje pavijo varžovus (37:37).

Iškart po ilgosios pertraukos svečiams buvo pavykę įgyti trapią persvarą (39:37), tačiau netrukus „patriotai“ perėmė susitikimo vadžias į savo rankas ir po fantastiškai sužaistos antrosios trečiojo kėlinuko dalies dar kartą pasiuntė „Raseinių“ atstovus į nokdauną (56:45).

Įgiję dviženklę persvarą Vytauto Padgurecko auklėtiniai žaidė užtikrintai, tad atrodė, kad dvikovą pavyks užbaigti be didesnių dramų.

Vis tik, pačioje lemiamo ketvirčio pabaigoje prie sienos priremti svečiai pakilo į štrumą, įvelė Akmenės atstovus į chaotišką žaidimą ir likus žaisti kiek mažiau nei minutę... išlygino rezultatą (82:82)!

Tačiau tuomet Martynas Valters pelnė keturis taškus iš eilės ir sugrąžino aikštės šeimininkams saugią persvarą (86:82).

Kitoje atakoje svečių puolėjas Augustas Žilinskas metė desperatišką tritaškį ir jis pasiekė tikslą, tačiau... teisėjai užfiksavo žingsnius, tad „Patriots“ fanai galėjo lengviau atsipūsti.

Atgavę kamuolio kontrolę „patriotai“ išprovokavo varžovų pražangą, o Audrius Povilaitis realizavo abu baudos metimus (88:82).

Nors raseiniškiai dar pataikė tolimą metimą (85:88), tačiau per likusias 5 sek. aikštės šeimininkai išvengė varžovų pražangų, išsaugojo kamuolį savo rankose ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 88:85.

2021-04-27
Domantas Šimaitis 24 Taškai 17 Simonas Andraitis
Edgaras Preibys 7 Kamuoliai 7 Antanas Montrimavičius
Martynas Valters 6 Perdavimai 4 Gediminas Butkus
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Vytautas Padgureckas, Akmenės r. „Patriots“

Tai yra kažkas nerealaus, ką mes šiandien padarėme. Prieš sezoną turbūt niekas net nesvajojo, kad mes galėtume būti ketverte.

Už tai, ką mes visą sezoną dirbome, tai čia yra atpildas už „chebros“ gerą darbą, gerą „atsidavimą“ ir tą vienybę komandoje.

Vis tik, puikiai visi suprantame, kad čia džiaugtis ilgai negalime, tad truputį pašvęsime ir toliau ruošimės finaliniam ketvertui.

Įdomu tai, kad dėl COVID-19 pandemijos nutraukus 2019-2020 m. sezoną A divizione liko nesužaistos dvi aštuntfinalių serijos, kuriose prireikė penktųjų rungtynių. O jose turėjo susitikti „Kretingos“ ir „Patriots-Cemento“ bei „Tauragės“ ir „Rivile-Steko“ komandos.

Būtent šios keturios ekipos ir būdamos lygiai tokiose pačiose porose savaitgalį aiškinsis santykius 2020-2021 m. sezono pusfinaliuose.

FINALO KETVERTO TVARKARAŠTIS

Gegužės 01 d. (šeštadienis)

13 val. Vilniaus „Rivile“ - Tauragės „Tauragė“
16 val. Kretingos „Kretinga“ - Akmenės r. „Patriots“

Gegužės 02 d. (sekmadienis)

11 val. RKL „Snaiperio“ konkursas
13 val. Mažasis finalas
16 val. FINALAS