Antradienio vakarą: įtikinami revanšai ir įkvepiantis serijos startas

Sauliaus Čirbos

Antradienio vakarą Regionų krepšinio lygoje („TOPsport-RKL“) buvo sužaistos keturios ketvirtfinalio dvikovos, kuriose netrūko įdomių rezultatų ir nuostabių asmeninių pasirodymų.

Itin saldų revanšą už nesėkmę pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse pasiekė savo aikštėje žaidusi Kauno r. „Omegos“ (8) komanda rezultatu 80:64 palaužusi reguliariojo sezono nugalėtoja tapusią Vilniaus „RIVILE“ (1) ekipą.

Aikštės šeimininkai į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (22:12) ir per likusį dvikovos laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Šioje dvikovoje vėl siautėjo vienas naudingiausių RKL krepšininkų Tadas Klimavičius, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 19 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 43 naudingumo balus.

Svečių komandą į priekį bandė tempti rungtynių išvakarėse į sezono simbolinį penketą patekęs Karolis Brusokas, kuris pelnė 17 taškų, tačiau atkovojo tik 5 atšokusius kamuolius.

Šioje dvikovoje svečiai „RIVILE“ neįtikėtinai prastai atakavo iš toli pataikydama vos 1 tritaškį iš 20 bandymų (5%), tuo tarpu „Omegos“ ekipa pataikė net 11 tritaškių iš 23 bandymų (47,8%).

Po šių rungtynių ketvirtfinalio serijos rezultatas tapo lygus 1-1, tad ketvirtadienį Vilniuje, galima sakyti, viskas vėl prasidės iš naujo.

TRENERIŲ KOMENTARAI:

2021-04-20
Tadas Klimavičius 23 Taškai 17 Karolis Brusokas
Tadas Klimavičius 19 Kamuoliai 8 Gediminas Povilauskas
Eduard Rogačiov 6 Perdavimai 3 Gytis Valickas

Įkandin pirmojo varžybų etapo nugalėtojų slystelėjo ir artimiausi jų konkurentai.

Kėdainiuose vykusioje akistatoje vietos SC-„Ateitis“ (7) ekipa sukūrė mažą stebuklą ir gana nesunkiai rezultatu 83:68 parklupdė „Kretingos“ (7) atstovus.

Triuškinamą nesėkmę Kretingoje patyrę kėdainiškiai padarė išvadas ir dar pirmajame kėlinuke ėmė diktuoti varžovams savo sąlygas.

Nors svečiai bandė gelbėtis, tačiau didžiulis klaidų skaičius ir neišnaudotos puolime progos neleido jiems pasiekti norimo rezultato.

Trečiojo kėlinuko pradžioje Kėdainių atstovai įgijo 14 taškų pranašumą (53:39), tad atrodė, jog intriga netrukus apskritai išgaruos, tačiau tai dar nebuvo pabaiga.

Į šturmą pakilę Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai spurtavo ir laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 14:2 išlygino rezultatą (55:55)!

Vis tik, aikštės šeimininkai nepalūžo, net neturėdami dėl traumos negalėjusio žaisti savo lyderio Medo Kuprijanovo, sužaidė dar vieną puikią atkarpą lemiamo kėlinuko viduryje, kuri leido SC-„Ateities“ ekipai susigrąžinti dviženklę persvarą ir dvikovos pabaigoje švęsti labai saldžią pergalę.

Serijos rezultatas šioje poroje lygus 1-1, trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes komandos žais ketvirtadienį Kretingoje.

2021-04-20
Laurynas Danielius 23 Taškai 20 Vytautas Šarakauskas
Gvidas Rupeika 11 Kamuoliai 11 Vytautas Šarakauskas
Laurynas Danielius 11 Perdavimai 4 Domininkas Matutis
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Kastytis Kundrotas, Kėdainių SC-„Ateitis“

Varžovų komanda labai gera, tačiau reikia pripažinti, kad žaisdama savo mažytėje aikštėje turi didžiulį pranašumą.

Šiandien žaidėme sau įprastoje didelėje erdvėje, tad krepšininkams buvo žymiai lengviau atskleisti savo potencialą.

Vyrai buvo labai užsivedę, žinoma, truputį susigynėm geriau, nes iki tol labai jau daug taškų prasileisdavom, tad tikrai neblogos rungtynės gavosi, gaila tik, kad Medas Kuprijanovas traumą gavo.

Smagu, kad iškovojome pergalę, tačiau manau, kad „Kretinga“ vis dar yra serijos favoritė. Kita vertus, pamatėme, kad galime kovoti su varžovais, tad tikiuosi, kad likusios serijos metu mes demonstruosime ne ką prastesnį žaidimą.

Arimantas Mikaločius, Kretingos „Kretinga“

Labai blogos rungtynės, daug klaidų darėme, leidome dominuoti varžovams po mūsų krepšiu. Taip pat gavome didelį fiziškumą, kurio rungtynių pradžioje neatlaikėme.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje jau buvome šiek tiek perėme iniciatyvą, bet tada varžovai atrado kitų žaidėjų, kurie patempė lemiamais momentais.

Kitas rungtynės turime pradėti su kita energija, nusiteikimu bei iškart kova dėl kiekvieno kamuolio.

Beveik mėnesį rungtynių badą jutę „Raseinių“ (3) atstovai pagaliau sulaukė varžovo ir ketvirtfinalio starte gane nesunkiai palaužė Akmenės r. „PATRIOTS“ (6) ekipą.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke įsibėgėję aikštės šeimininkai pabėgo į priekį ir dvikovos pusiaukelę pasitiko turėdami apčiuopiamą 7 taškų persvarą (47:40).

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Energingai trečiąjį kėlinuką pradėję svečiai pelnė net 9 taškus be atsako ir pasiuntė varžovų ekipą į lengvą nokdauną - 49:47.

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus kurį laiką kova aikštėje vyko taškas į tašką, o iki trečio kėlinuko pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei keturias su puse minutės „PATRIOTS“ krepšininkai buvo aitrūkę keturiais taškais (58:54).

Tačiau tuomet „Raseinių“ ekipa ėmė labiau spaustis gynyboje, laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 11:0 ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (65:58).

Nors šaltas dušas nepalaužė Akmenės r. krepšininkų ir jie išliko rungtynėse iki pat finalinės sirenos, tačiau kur kas drausmingiau bei užtikrinčiau žaidę aikštės šeimininkai išsaugojo įgytą persvarą ir dvikovos pabaigoje šventė užtikrintą pergalę rezultatu - 89:79.

2021-04-20
Gediminas Butkus 26 Taškai 22 Domantas Šimaitis
Ernest Naruševičius 8 Kamuoliai 9 Daniel Baslyk
Benas Ilevičius 6 Perdavimai 4 Daniel Baslyk

Tvirtą žingsnį finalo ketverto link žengė „Tauragės“ (4) atstovai, kurie dvikovoje svečiuose be didesnio vargo palaužė Plungės „Olimpo“ (5) ekipą.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (27:17).

Tačiau netrukus „olimpiečių“ baterijos ėmė „sėsti“, o tuo pasinaudoję Šarūno Zablockio auklėtiniai ne tik pavijo varžovus, bet dar pirmoje rungtynių dalyje persvėrė rezultatą savo naudai (45:40).

Po didžiosios pertraukos „Tauragės“ krepšininkai žaidė gerokai užtikrinčiau, demonstravo neįtikėtiną taiklumą tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos ir pamažu tolo nuo varžovų, o susitikimo pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 90:78.

Verta pažymėti, kad svečiai šioje dvikovoje nužudė varžovus jų pačių ginklu: dvitaškius tauragiškiai metė net 69,6% (23/33 dvit.), o iš toli atakavo ne ką mažiau įspūdingu 47,6% (10/21 trit.) taiklumu.

Nors „Olimpas“ taip pat pataikė net 11 tolimų metimų, tačiau iš visų distancijų aikštės šeimininkai atakavo prastesniu taiklumu, tad reikia pripažinti, kad argumentų pergalei Alido Žukausko auklėtiniai nelabai ir turėjo.

Iškovoję pergalę „Tauragės“ krepšininkai ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 2-0. Trečiąsias ir, galbūt, lemiamas rungtynes komandos žais rytoj Tauragėje.