A diviziono apžvalga: pirmoji „Biržų“ pergalė, Kauno derbis ir įspūdingas LCC sugrįžimas

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: VDU - „Tauragė“

Lapkričio 18 dieną Nostra.lt-RKL A divizione 8 ekipos susirungė ketveriose rungtynėse. Kaune susikovė dvi vietinės ekipos, Biržuose „Patriots“ vos nepavijo priešininkų paskutinėmis minutėmis, o Kuršėnuose „Grafų Furniture“ išbarstė svarų pranašumą.

„Žalgiris-3“ įtraukiančioje dvikovoje nurungė KTU ekipą

Roko Kondratavičiaus auklėjami žalgiriečiai (4-3) išvykoje 69:65 (12:14, 21:20, 15:14, 21:17) laimėjo prieš Kauno technologijos universiteto krepšininkus (2-5).

Susirungusios komandos žaidė labai panašiu pajėgumu, tačiau didžiąją dalį rungtynių laiko pirmavo KTU ekipa. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkų persvara pasiekė maksimumą – 7 taškus (37:44). Žalgiriečiai į tai atsakė spurtu 9:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (46:44).

Paskutiniajame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką dėl pergalės. Likus vos 20 sekundžių Mantas Kočanas galingu dėjimu pelnė „Žalgiriui-3“ 2 taškus ir priartino komandą prie pergalės (68:65). Paskutinėmis sekundėmis KTU žaidėjas Matas Kabašinskas turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau lemtingąjį tritaškį prametė.

„Žalgiris-3“ ekipoje rezultatyviausiai pasirodė Justas Stonkus, per 31 minutę pelnęs 17 taškų (3/7 dvit., 3/7 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 1 kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 11 naudingumo balų.

Kauno technologijos universiteto komandą taikliais metimais į priekį stūmė Matas Kabašinskas. Žaidėjas per 32 minutes pelnė 21 tašką (9/15 dvit., 0/1 trit., 3/5 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

2022-11-18
Matas Kabašinskas 21 Taškai 17 Justas Stonkus
Matas Kabašinskas 14 Kamuoliai 7 Mantas Kočanas
Matas Kabašinskas 7 Perdavimai 7 Kristupas Kepežinskas

Paskutinėmis minutėmis atsigavę „Patriots“ krepšininkai nepavijo „Biržų“

Akmenės r. „Patriots“ (5-3) išvykoje 75:81 (21:21, 15:19, 14:25, 25:16) nusileido BC „Biržai“ komandai (1-5). Biržiškiams tai – pirmoji pergalė šį sezoną.

Rungtynes stipriau pradėjo „Patriots“ – pirmajame kėlinyje akmeniškių persvara siekė 11 taškų (18:7), bet įsivažiavę „Biržai“ epizodu 3:14 rezultatą išlygino (21:21). Antrajame ir trečiajame ketvirčiuose biržiškiai demonstravo pranašumą ir pamažu krovėsi persvarą, kol paskutiniojo kėlinio viduryje skirtumas pasiekė 19 taškų (60:79).

Paskutinėmis žaidimo minutėmis „Patriots“ krepšininkams įsižiebė viltis – itin sėkmingame epizode akmeniškiai ėmė sparčiai mažinti atsilikimą. Skirtumą jiem pavyko sumažinti iki 5 taškų, o rezultatui persverti pritrūko laiko.

Laimėtojams net ketvirtadalį taškų pelnė Tadas Buinauskas. Žaidėjas per 34 minutes pataikė 5 tritaškius, 2 dvitaškius ir 3 baudos metimus (22 taškai), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 17 naudingumo balų.

Akmenės rajono „Patriots“ komandoje efektyviausiai pasirodė Deividas Visockis – per 37 minutes pelnė 25 taškus (9/15 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

2022-11-18
Tadas Buinauskas 22 Taškai 25 Deividas Visockis
Vytautas Saulis 11 Kamuoliai 9 Deividas Visockis
Darius Griškėnas 7 Perdavimai 7 Martynas Valters

Katastrofiškas trečiasis kėlinys atėmė pergalę iš „Grafų Furniture“

Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komanda (3-4) išvykoje 90:78 (14:24, 28:25, 30:9, 18:20) įveikė Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (2-5).

Pirmojoje rungtynių pusėje „Grafų Furniture“ krepšininkai atrodė kaip vienvaldžiai lyderiai. Pirmajį kėlinį kuršėniškiai baigė su 10 taškų persvara (14:24), o antrajame pranašumą padidino iki 15 taškų (24:39).

Po ilgosios pertraukos situacija apsivertė aukštyn kojomis – „Grafų Furniture“ ekipa trečiajame kėlinyje pelnė vos 9 taškus, o LCC komanda – 30. To užteko, kad klaipėdiečiai ne tik pasivytų varžovus, bet ir įgytų 14 taškų persvarą (72:58). Kuršėniškiai bandė priešintis, tačiau nesėkmingai – rungtynes baigė atsilikdami 12 taškų.

LCC tarptautinio universiteto ekipoje geriausiai pasirodė Kornelijus Zikas – jis per 32 minutes pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Kuršėnų komandoje 22 taškus (10/12 dvit., 0/2 trit., 2/4 baud.) per 32 minutes pelnė Titas Pažarauskas. Žaidėjas taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.