A diviziono apžvalga: nutrūkusi „Omega-Tauro“ pergalių serija ir „Atakos“ paskutinių sekundžių išsigelbėjimas

Nostra.lt-RKL A div.: „Ataka“ - „Grafų Furniture“

Gruodžio 3 dieną Nostra.lt-RKL A divizione įvyko šešerios varžybos. „Patriots“ įrašė „Omega-Taurui“ pirmąjį pralaimėjimą, „Ataka“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš „Raseinius“, o Kėdainių SC krepšininkai ketvirtajame kėlinyje palaužė „Tauragę“.

Įspūdingą skirtumą panaikinę „Raseiniai“ liko per plauką nuo pergalės Kazlų Rūdoje

Raseinių „Raseiniai“ (4-6) išvykoje rezultatu 82:83 (12:24, 27:21, 23:21, 20:17) pralaimėjo Kazlų Rūdos SC-„Atakai“ (7-2).

„Raseiniams“ rungtynių pradžia buvo nekokia – pirmajame ketvirtyje „Ataka“ lenkė juos 14 taškų (3:17). Atkaklieji raseiniškiai nenuleido rankų ir pamažu artėjo prie varžovų, kol ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtu 8:0 išlygino rezultatą (66:66).

Paskutinę minutę „Raseiniai“ pirmavo 82:80, tačiau likus vos 3 sekundėms Gytis Asačiovas „Atakai“ pelnė du taškus su pražanga ir realizavo baudos metimą, išvesdamas kazlų rūdiškius į priekį. Paskutinėje atakoje raseiniškis Benas Ilevičius mėgino tritaškiu išplėšti pergalę, tačiau metimas buvo netaiklus.

Tarp Kazlų Rūdos SC-„Atakos“ žaidėjų 23 naudingumo balus surinko Ignas Dirda. Krepšininkas per 38 minutes pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 3/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Raseinių miesto komandoje rezultatyviausias buvo Antanas Montrimavičius, per 26 minutes pelnęs 21 tašką (1/3 dvit., 5/7 trit., 4/6 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 21 naudingumo balą.

2022-12-03
Ignas Dirda 17 Taškai 21 Antanas Montrimavičius
Mantas Gelčius 11 Kamuoliai 4 Augustas Žilinskas
Gytis Asačiovas 4 Perdavimai 7 Benas Ilevičius

„Patriots“ nutraukė „Omega-Tauro“ pergalių seriją

Akmenės r. „Patriots“ (5-5) namuose rezultatu 83:80 (16:16, 29:27, 19:17, 19:20) išplėšė pergalę prieš Kauno r. „Omega-Taurą“ (9-1). Kauniečiams šis pralaimėjimas – pirmasis šį sezoną po 9 pergalių iš eilės.

Arši kova dėl pergalės truko visą rungtynių laiką. Pirmąją rungtynių pusę komandos žaidė taškas į tašką – aiškaus lyderio nebuvo. Po ilgosios pertraukos visą laiką nežymiai pirmavę „Patriots“ krepšininkai paskutiniojo kėlinio pradžioje įgijo 10 taškų pranašumą (71:61), tačiau „Omega-Tauras“ nepasidavė ir likus mažiau nei 2 minutėms Edvinas Jezukevičius dvitaškiu išlygino rezultatą (80:80). „Patriots“ tuomet pelnė dar tris taškus, o kauniečiai ne tik prametė kritinius baudų metimus, bet ir nemetė nė vieno metimo iš žaidimo.

„Patriots“ gretose geriausiai pasirodė Deividas Visockis, per 33 minutes pelnęs 10 taškų (4/6 dvit., 2/3 baud.), atkovojęs 12 kamuolių, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 28 naudingumo balus.

„Omega-Tauras“ ekipoje rezultatyviausias buvo Edvinas Jezukevičius, kuris per 25 minutes pelnė 28 taškus (8/10 dvit., 1/1 trit., 9/13 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balų.

2022-12-03
Martynas Valters 20 Taškai 28 Edvinas Jezukevičius
Deividas Visockis 12 Kamuoliai 9 Gytis Brazauskas
Deividas Visockis 6 Perdavimai 8 Tomas Galeckas

Paskutiniajame kėlinyje palūžusi „Tauragė“ pralaimėjo Kėdainių SC komandai

Tauragės „Tauragė“ (8-3) namų aikštelėje 70:79 (15:23, 21:14, 14:17, 20:25) nusileido Kėdainių sporto centro krepšininkams (7-3).

Pirmąjį ketvirtį baigę su 8 taškų pranašumu (15:23), Kėdainių SC krepšininkai pamažu skirtumą padidino iki 13 taškų (20:33), tačiau „Tauragei“ įsivažiavus iki ilgosios pertraukos iš kėdainiškių persvaros teliko 1 taškas (36:37).

Komandoms artimai pakovojus, paskutiniajame ketvirtyje tauragiškius ištiko taškų sausra –pirmojoje kėlinio pusėje jie pataikė vos vieną metimą. Tai leido Kėdainių SC krepšininkams nurūkti toli į priekį (53:71). „Tauragė“ susiėmė ir pradėjo vytis varžovus, bet buvo per vėlu.

Didžiąją dalį taškų Kėdainių sporto centro ekipai pelnė Laurynas Danielius, per 35 minutes įmetęs 33 taškus (7/12 dvit., 3/6 trit., 10/10 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 39 naudingumo balus.

„Tauragės“ gretose geriausias buvo Gvidas Galinauskas. Žaidėjas per 34 minutes pelnė 24 taškus (5/9 dvit., 1/4 trit., 11/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

2022-12-03
Gvidas Galinauskas 24 Taškai 33 Laurynas Danielius
Gvidas Galinauskas 8 Kamuoliai 9 Ignas Bilinskas
Redas Jakubauskas 4 Perdavimai 6 Laurynas Danielius

„Grafų Furniture“ triumfavo rezultatyvioje akistatoje su prieniškiais

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (4-5) namuose rezultatu 101:95 (24:28, 18:19, 24:27, 35:21) nugalėjo Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipą (2-8).

Aikštelės šeimininkai rezultatyviai pradėjo rungtynes (14:5), tačiau antrajame ketvirtyje kluptelėjo ir leido prieniškiams įgyti 13 taškų persvarą (31:44). Po ilgosios pertraukos „Grafų Furniture“ išlygino rezultatą (51:51), bet „Labas GAS-KKSC“ krepšininkai vėl išsiveržė į priekį (61:71).

Vis dėlto kuršėniškiai ketvirtajame kėlinyje prisivijo varžovus ir persvėrė rezultatą savo naudai (85:84). Paskutinėmis minutėmis Prienų komanda priešininkams neprilygo – dažnai klydo ir atliko daug pražangų, o tuo pasinaudoję „Grafų Furniture“ krepšininkai šventė pergalę.

Net 40 naudingumo balų Kuršėnų komandoje surinko Kajus Leliukas, per 35 minutes pelnęs 21 tašką (6/6 dvit., 1/4 trit., 6/6 baud.), atkovojęs 10 kamuolių bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Pauliaus Ivanausko treniruojamoje „Labas GAS-KKSC“ ekipoje geriausiai pasirodė Nojus Lebskas – per 35 minutes pelnė 21 tašką (4/5 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

2022-12-03
Gražvydas Mockus 21 Taškai 21 Nojus Lebskas
Kajus Leliukas 10 Kamuoliai 11 Arnas Tilindė
Kajus Leliukas 5 Perdavimai 5 Arnas Tilindė

Šilalės „Lūšis“ (2-7) – KTU (2-7) 101:84 (28:19, 29:21, 28:20, 16:24);

LCC tarptautinis universitetas (6-4) – VDU (2-8) 91:66 (31:16, 13:17, 22:21, 25:12).