51 naudingumo balą surinkęs M.Kuprijanovas nutiesė Kėdainiams greitkelį į ketvirtfinalį

Sauliaus Čirbos

Ketvirtadienio vakarą buvo sužaistos dvejos Regionų krepšinio lygos („TOPsport-RKL“) aštntfinalio rungtynės, kuriose užfiksuoti įdomūs rezultatai.

Trečią kartą iš eilės 100 taškų ribą pasiekusi Kėdainių SC-„Ateities“ ekipa dar kartą įveikė Vytauto Didžiojo universiteto ekipą ir tiesiausiu keliu žengė į ketvirtfinalį, o rungtynių herojumi tapo net 51 naudingumo balą surinkęs Medas Kuprijanovas.

Tuo tarpu net 16 pralaimėjimų iš eilės per penkerius metus prieš „Omegos“ komandą patyrę „Biržų-KKSC“ krepšininkai nutraukė savo prakeiksmą, sutriuškino varžovus ir išlygino serijos rezultatą.

Savo aikštėje žaidusi Kėdainių SC-„Ateities“ komanda žaidimo plano nekeitė ir dvikovą pradėjo be gynybos bei atiduodami iniciatyvą varžovams, tad sužaidus dešimt minučių turėjo vytis varžovus (21:26).

Visgi po trumpos pertraukėlės kėdainiškiai susiėmė, uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (43:39).

Antroje susitikimo dalyje VDU pagyvino puolimą, tačiau visiškai pamiršo kaip reikia gintis, tad per dešimt minučių praleidę net 34 taškus trečiojo ketvirčio pabaigoje atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje (61:77).

Lemiamo kėlinuko pradžioje SC-„Ateities“ ekipa buvo įgijusi 19 taškų persvarą (80:61), tad atrodė, kad studentų komandai telieka iškelti baltą vėliavą. Vis tik, svečiai nepasidavė ir nutarę pagalvoti dėl garbės laimėjo atkarpą rezultatu 15:4 ir atkūrė intrigą (76:84).

Tačiau aikštės šeimininkai greitai padarė išvadas, susigrąžino saugią persvarą ir išsaugoję ją iki pagrindinio laiko pabaigos šventė trečiąją pergalę serijoje - 102:89.

Šioje dvikovoje ryškiausiai spindėjo naudingiausiu kovo mėnesio krepšininko pripažinto kėdainiškio M.Kuprijanovo žvaigždė, kuris pelnė 29 taškus, atkovojo 14 atšokusių kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 11 pražangų ir dvikovą baigė surinkęs net 51 naudingumo balą.

2021-04-08
Medas Kuprijanovas 29 Taškai 24 Vainius Steponavičius
Medas Kuprijanovas 14 Kamuoliai 7 Bartautas Blažauskas
Laurynas Danielius 12 Perdavimai 6 Vainius Steponavičius

Prieš 41 metus garsusis lietuvių kilmės tenisininkas Vitas Gerulaitis ištarė legendinę frazę: „Niekas nenugalės Vito Gerulaičio 17 kartų iš eilės!“

Legendinį posakį po daugybės metų veikiausiai prisiminė „Biržų-KKSC“ ekipos vadovas Žydrūnas Kačinskas, nes ketvirtadienio vakarą jo vadovaujama ekipa be didesnio vargo 93:74 sutriuškino „Omegos“ vyrus ir nutraukė net šešiolikos iš eilės pralaimėjimų seriją tarpusavio dvikovose.

Savo aikštėje žaidę biržiečiai dvikovos pradžioje buvo pasiųsti į nokautą (0:9), o pirmojo kėlinuko viduryje vis dar atsiliko dviženkle persvara (4:14).

Tačiau laiku paiimta minutinė pertraukėlė leido aikštės šeimininkams padaryti išvadas, tad po jos Ž.Kačinsko auklėtiniai laimėjo galingą atkarpą 33:13 ir antrojo ketvirčio viduryje patys įgijo dviženklį pranašumą (37:27).

Atitrūkę į priekį „Biržų“ krepšininkai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis, dar labiau padidino savo persvarą ir per likusią susitikimo dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Lemiamo kėlinuko viduryje Ž.Kačinsko auklėtiniai atitrūko 26 taškų persvara (79:53), tad abi ekipos suprato, kad šioje akistatoje beliko sutvarkyti formalumus.

Per likusį rungtynių laiką esminių pokyčių neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą ir, galima sakyti, istorinę „Biržų“ ekipos pergalę!

Verta pažymėti, kad „Omegos“ ekipa vertėsi be naudingiausio savo žaidėjo ir žaidžiančiojo trenerio Tado Klimavičiaus, tad nepaisant įspūdinga persvara laimėtų rungtynių biržiečiai tikrai neturėtų užmigti ant laurų ir likusiose serijos rungtynėse ruoštis rimtai kovai.