3 pratęsimai Plungėje ir artima „Omega-Tauro“ kova - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Žalgiris-3“ - „Olimpas“

Sausio 28 dieną Nostra.lt-RKL A divizione buvo sužaistos šešerios rungtynės. Daugelyje jų netrūko intrigos: „Grafų Furniture“ komanda minimaliu skirtumu įveikė „Žalgirio“ jaunuolius, Kėdainių SC ekipai artimoje kovoje nepavyko atsilaikyti prieš „Omega-Taurą“, o Plungėje prireikė net 3 pratęsimų.

„Žalgiriui-3“ iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo

Kauno „Žalgiris-3“ (4-15) namuose rezultatu 82:84 (21:20, 10:17, 21:28, 30:19) pralaimėjo Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ krepšininkams (4-13). Kauno komanda po šio savaitgalio nukrito į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

Net 15 minučių komandos kovojo taškas į tašką, kol „Grafų Furniture“ sugebėjo įgyti kiek rimtesnę  persvarą (29:35). Įsibėgėję kuršėniškiai po ilgosios pertraukos tempo nemažino ir per 8 minutes skirtumą padidino iki 19 taškų (44:63).

Žalgiriečiai pademonstravo nepalaužiamą dvasią ir ketvirtajame kėlinyje pradėjo sparčiai mažinti atsilikimą. Likus kiek daugiau nei minutei komandas teskyrė 2 taškai (76:78), ir užvirė kova dėl pergalės. Tiksint paskutinėms sekundėms „Žalgirio-3“ Kristupas Kepežinskas mėgino dvitaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau nesėkmingai.

Kauno „Žalgirio-3“ ekipoje geriausiai pasirodė Vytautas Žygas, per 33 minutes pelnęs 31 tašką (5/7 dvit., 6/10 trit., 3/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 29 naudingumo balus.

„Grafų Furniture“ komandoje naudingiausias buvo Kajus Leliukas. Žaidėjas per 33 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

2023-01-28
Vytautas Žygas 31 Taškai 22 Kajus Leliukas
Matas Vokietaitis 7 Kamuoliai 20 Edvinas Daunys
Kristupas Kepežinskas 5 Perdavimai 5 Kajus Leliukas

Kovoje taškas į tašką – „Omega-Tauro“ pergalė

Kauno rajono „Omega-Tauras“ (14-4) netolimoje išvykoje rezultatu 78:72 (21:21, 19:15, 19:19, 19:17) įveikė Kėdainių sporto centro krepšininkus (9-10). Kėdainiškiai turnyrinėje lentelėje susilygino su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų turinčia Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ ekipa.

Geriau startavęs „Omega-Tauras“ pirmavo didžiąją dalį rungtynių laiko, bet kėdainiškiai neleido jiems nė sekundei ramiau atsikvėpti ir kovojo atkakliai. Antrajame ketvirtyje svečiai įgijo didžiausią 8 taškų persvarą (38:30). Antrojoje rungtynių pusėje skirtumas tarp komandų buvo dar mažesnis – tik paskutiniojo kėlinio pabaigoje Kauno rajono krepšininkams pavyko palaužti varžovus ir susikurti pergalingą persvarą.

„Omega-Tauro“ gretose labiausiai pasižymėjo Ovidijus Varanauskas, kuris per 33 minutes pelnė 23 taškus (9/13 dvit., 1/6 trit., 2/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 23 naudingumo balus.

Kėdainių sporto centro ekipoje rezultatyviausias buvo Lorenas Stoškevičius, per 29 minutes pelnęs 17 taškų (3/7 dvit., 1/4 trit., 8/14 baud.), atkovojęs 9 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 21 naudingumo balą.

2023-01-28
Lorenas Stoškevičius 17 Taškai 23 Ovidijus Varanauskas
Lorenas Stoškevičius 9 Kamuoliai 7 Tadas Klimavičius
Laurynas Danielius 11 Perdavimai 8 Ovidijus Varanauskas

Tris pratęsimus ištvėręs „Olimpas“ nugalėjo „Biržus“

Plungės „Olimpas“ (11-9) po net trijų pratesimų šventė pergalę prieš BC „Biržus“ (11-9) rezultatu 112:111 (23:16, 13:17, 17:21, 25:24, 34:33). Tai buvo trečioji Plungės „Olimpo“ pergalė iš eilės.

Plungiškiai rungtynes pradėjo spurtu 12:0 ir pirmojo kėlinio pabaigoje jau turėjo net 13 taškų pranašumą (21:8). Biržiškiai nenuleido rankų ir per 2 kėlinius varžovus pavijo – trečiojo ketvirčio pabaigoje rezultatas buvo lygus (46:46). Aplenkę „Olimpą“ „Biržai“ nestabdė ir pamažu susikrovė 10 taškų persvarą (57:67), bet Plungės ekipa žaibiškai skirtumą panaikino. Po kelias minutes trukusios kovos taškas į tašką komandos keliavo į pratęsimą.

Pirmajame pratęsime „Biržai“ šovė pirmyn (80:85), tačiau plungiškiai ne tik pavijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį (88:85). Paskutinę sekundę mestas Vytauto Saulio tritaškis buvo taiklus – prireikė antrojo pratęsimo.

Jame komandos kovojo artimiau, bet likus 11 sekundžių vėl pirmavo „Olimpas“ (99:97). Kipro Urbanavičiaus išprovokuota pražanga bei du realizuoti baudos metimai suteikė „Biržams“ dar vieną šansą laimėti.

Trečiajame pratęsime iniciatyvos ėmėsi „Biržai“ (104:109). Plungės krepšininkai skirtumą panaikino ir likus 23 sekundėms pirmavo (112:111). Paskutinėje atakoje biržiškiams nepavyko pelnyti taškų, ir pergalė galiausiai atiteko „Olimpui“.

„Olimpo“ komandoje daugiausiai laiko – 47 minutes – žaidė Tomas Domarkas. Tomas pelnė 10 taškų (1/2 dvit., 1/5 trit., 5/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Iš Žydrūno Kačinsko auklėtinių geriausiai pasirodė Darius Griškėnas, kuris per 44 minutes pelnė 29 taškus (7/8 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 24 naudingumo balus.

2023-01-28
Domininkas Matutis 27 Taškai 29 Darius Griškėnas
Rokas Paulauskas 11 Kamuoliai 10 Vytautas Saulis
Domininkas Matutis 9 Perdavimai 8 Kipras Urbanavičius

Akmenės r. „Patriots“ (9-11) – KTU (5-15) 81:66 (15:20, 28:20, 18:14, 20:12);

Kazlų Rūdos SC-„Ataka“ (16-3) – LCC tarptautinis universitetas (8-10) 85:74 (24:15, 22:16, 17:18, 22:25);

Raseinių „Raseiniai“ (13-8) – VDU (5-13) 108:73 (34:19, 29:25, 22:16, 23:13).