RKL vadovybė susitikimuose su Plungės ir Skuodo rajonų merais aptarė miestų krepšinio ateitį

Susitikimo su Plungės rajono meru akimirka
Susitikimo su Plungės rajono meru akimirka

Ketvirtadienį, gegužės 25 dieną, Nostra.lt-RKL prezidentas Vidas Butkus ir direktorius Remigijus Kuodis lankėsi Plungėje ir Skuode, kur susitiko su šių rajonų merais. Susitikimų metu buvo aptarti vietinių komandų – Plungės „Olimpo“ bei Skuodo KKSC-„Kuršastos“ – pasiekimai ir ateitis bei sporto infrastruktūros miestuose stiprinimas. Prie diskusijų prisijungė ir abiejų komandų vadovai bei krepšinio legenda Valdemaras Chomičius.

Plungė – krepšiniu gyvas miestas

Plungės „Olimpas“ su pertraukomis gyvuoja nuo pat 1989-ųjų. Daugiau nei 30 metų besitęsiančioje klubo istorijoje netrūksta pasiekimų, o aukščiausias iš jų – 1997 m. iškovotas LKL sidabras. RKL vadovybės ir Plungės rajono mero Audriaus Klišonio susitikimas ir prasidėjo nuo šių puikių prisiminimų, kuriais pasidalijo prieš porą dešimtmečių Plungės „Olimpe“ žaidęs ir jį treniravęs krepšininkas Valdemaras Chomičius.

„Krepšinio bendruomenė iki šiol pamena laikus, kai plungiškiai varžovus pasitikdavo su plakatu „Sveiki atvykę į pragarą!“. Plungė iš tikrųjų buvo krepšinio meka, o sirgaliai tiesiog išprotėję. Ko gero, net Kaune tokių neturėjom“, – pasakojo krepšinio legenda.

Praėjusiame Nostra.lt-RKL sezone Plungės „Olimpas“ pasiekė solidų rezultatą – nuėjo iki A diviziono ketvirtfinalio, kuriame serijoje iki 3 pergalių nusileido galiausiai čempionų titulą iškovojusiam Jurbarko „Jurbarkui-Kariui“.

RKL prezidentas Vidas Butkus džiaugėsi, kad Plungės rajono savivaldybė nuoširdžiai prisideda plėtojant Regionų krepšinio lygą, rūpinasi visuomenės sveikatinimu, jaunimo užimtumu, sporto talentų ugdymu ir kad pagelbėja RKL žaidžiančiam „Olimpui“.

„Taip pat norime pagirti plungiškių komandą, kuriai praėjęs sezonas buvo gana sėkmingas. Tikimės, kad su dar didesne rajono savivaldybės parama „Olimpas“ netrukus užkops ant prizininkų pakylos. Smagu matyti jūsų gretose augančius jaunuosius talentus,“ – kalbėjo V. Butkus.

„Olimpo“ laukia nauja erdvė rungtynėms bei treniruotėms

Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti krepšinio Plungėje ateitį. Miestas turi puikiai sukomplektuotą ir gerai žaidžiančią komandą, bet jai reikalinga parama bei salė, kurioje krepšininkai galėtų treniruotis ir rungtyniauti.

Plungės rajono meras A. Klišonis pažadėjo, kad netolimoje ateityje „Olimpas“ turės kur kas geresnes sąlygas nei dabar – gautos pirmosios lėšos Plungės sporto arenos II-ojo etapo darbams, kurie startuoti turėtų dar šiemet.

„Krepšininkų mes turime, fanų taip pat, o kai turėsime ir tinkamą infrastruktūrą, tada jau ne tik apie RKL, bet ir apie aukštesnę lygą galvosime“, – planais dalijosi meras.

Anot A. Klišonio, Plungėje sportui skiriama daug dėmesio: šį pavasarį atidarytas naujas baseinas, ruošiamasi sporto salės ir irklavimo bazės statyboms, įrengta nemažai krepšinio, treniruoklių lauko aikštelių. Esama ir privačių iniciatyvų, viena iš jų – aną vasarą atidarytas „Teniso slėnis“.

Plungės „Olimpo“ komandos vadovas Rimas Dužinskas džiaugėsi, kad Plungės rajono savivaldybė neabejinga sportui.

„Rajono meras krepšinyje yra ne naujokas ir aktyviai palaiko sporto populiarinimą. Esame dėkingi už pagalbą komandai – savivaldybės biudžetas ne begalinis, bet parama „Olimpui“ vis didėja,“ – sakė R. Dužinskas.

Plungiškių ekipos vadovas atskleidžia, kad finansinės paramos augimą labiausiai pastebės „Olimpo“ gerbėjai.

„Papildomos lėšos keliaus į komunikacijos sritį. Norime padaryti komandą geriau žinomą ir matomą. Pagrindinis tikslas yra pritraukti naujų gerbėjų bei partnerių. Taip pat planuose yra ir palaikymo šokėjų komanda,“ – pasakojo R. Dužinskas.

Vis dėlto svarbiausia dėlionės detalė – nauja sporto salė, kurios statybą planuojama pradėti jau šiais metais. R. Dužinsko teigimu, nauja erdvė treniruotėms bei rungtynėms leis realizuoti visą „Olimpo“ potencialą.

„Ilgalaikis klubo tikslas yra tapti Nostra.lt-RKL čempionais ir pakilti į aukštesnę lygą. Mes įsitikinę, kad naujose patalpose įgysime aukščiausią formą. Nekantriai laukiame salės statybų pabaigos,“ – atviravo „Olimpo“ komandos vadovas.

Susitikimo su Plungės rajono meru akimirka

Naujasis Skuodo rajono meras – krepšinio gerbėjas

Kita RKL vadovybės stotelė buvo Skuodas. Ten lygos prezidentas V. Butkus ir direktorius R. Kuodis susitiko su Skuodo rajono savivaldybės meru Stasiu Gutausku. Jis, kaip ir Plungės rajono meras, išreiškė didelį norą prisidėti prie vietinės KKSC-„Kuršastos“ komandos sėkmės.

Ekipos vadovas Virginijus Valančius neslėpė džiaugsmo, kad neseniai išrinktas Skuodo rajono meras Stasys Gutautas pats yra krepšinio entuziastas.

„Matome, kad meras yra pozityviai nusiteikęs krepšinio ir konkrečiai šios komandos atžvilgiu. Jis domisi mūsų rezultatais, netgi lankosi varžybose, todėl mezgame labai šiltą santykį su juo, – kalbėjo V. Valančius. – rajono savivaldybė žino mūsų finansinius poreikius. Apie sprendimus kalbėti dar ankstoka, bet buvome išklausyti.“

Siekdama gerinti vietos sporto infrastruktūrą bei gyventojų sveikatingumą, Skuodo rajono savivaldybė planuoja naujos sporto salės statybą. „Kuršastos“ treneris įsitikinęs, kad nauja krepšinio salė būtina tolesniam komandos tobulėjimui.

„Pamažu vis geriname savo žaidimą, ugdome jaunuosius talentus. Artimiausiu metu tikimės kovoti dėl B diviziono titulo ir patekti į A divizioną. Jei tai pavyks pasiekti, komandai reikės FIBA reikalavimus atitinkančios salės, – pasakojo V. Valančius. – Nauja infrastruktūra bus naudinga visiems: ir „Kuršastai“, ir visam Skuodo rajonui.“