SIL-RKL savaitgalis: lyderių atotrūkis ir efektingos atkarpos ketvirtuose kėliniuose

2018-01-08 14:19:27

2018 metų SIL-RKL kovas puikiai pradėjo A divizione pirmaujanti Gargždų SC (16/1) ekipa, kuri pasinaudojo artimiausių varžovų kluptelėjimais ir dar labiau įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Atotrūkis. 205 cm ūgio Gvidu Galinausku pasistiprinę gargždiškiai iškovojo dvi užtikrintas pergales, išvykoje 83:64 sutriuškindami VDU (8/9) ekipą ir namuose 106:95 patiesdami „Biržus-KKSC“ (8/9), kuriems leido priartėti tik susitikimo pabaigoje. Pasinaudoję oponentų nesėkmėmis, Gargždai SC nuo artimiausių varžovų atitrūko 4–5 pergalėmis. Įdomu tai, kad į biržiečių krepšį net septyni gargždiškiai pelnė 10 arba daugiau taškų.

Citata. „Jis čia treniravosi ir tie lankai turbūt jau prie jo priprato. Manau, atlaikys“, – taip apie Justino Jogmino dėjimų fiestą po rungtynių su „Jonava-2“ (1/16) kalbėjo Akmenės SCKK-„Akmenės cemento“ (11/5) vyr. treneris Saulius Momkauskas. J.Jogminas per abejas šio turo rungtynes vidutiniškai rinko net po 44 naudingumo balus ir padėjo savo komandai iškovoti abi pergales.

Įsibėgėjo. SIL-RKL B diviziono A grupės autsaideriu buvęs „Jurbarkas“ (2/9) žygiuoja panašiai kaip itin pagarsėjęs Italijos futbolo čempionato „Serie A“ autsaideris „Benevento“. Po devynių pirmųjų iš eilės pralaimėtų mačų jurbarkiečiai, kaip ir italai, iškovojo antrą pergalę iš eilės. „Jurbarkas“ namuose 90:67 sutriuškino Sedos „Sedulą“ (2/9) ir, atsispyrę nuo dugno, taip pat dalinasi 9–11 poziciją su Šiaulių „Saulės miesto kariais“ (2/9).

Spurtas. Savaitės rungtynėse tarp Vilniaus „Steko-Rivilės“ (10/1) ir Rokiškio „Fenikso“ (8/3) kova vyko iki pat paskutinės mačo minutės. Įpusėjus ketvirtam kėliniui, svečiai iš Rokiškio turėjo dviženklį pranašumą, tačiau jį išbarstė ir pralaimėjo 90:97, paskutinių dešimties minučių atkarpą pralaimėdami rezultatu 21:36. „Fenikso“ neišgelbėjo Igno Juškevičiaus 30 taškų ir 47 naudingumo balai, o paskandino labai svarbų tritaškį dvikovos pabaigoje pataikęs, 40 taškų pelnęs bei 50 naudingumo balų surinkęs Deimantas Pavlovskis.

Ketvirtuose kėliniuose taip pat charakterį parodė Kėdainių „SC-Nevėžis“ (8/8) ir Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (8/9) – abi šios komandos atitinkamai įveikė Kauno r. „Omegą“ (11/4) bei VDU krepšininkus. Be to, kėdainiečiai kitame mače namuose 77:64 palaužė Plungės „Olimpą“ (9/8) – dar vieną aukščiau turnyro lentelėje esantį oponentą.

Sugrįžimas. „Trakams“ (8/9) pavyko nutraukti šešių pralaimėjimų iš eilės seriją SIL-RKL A divizione ir iškovoti aštuntą pergalę. Trakiškiai išvykoje su vėl prie komandos vairo stojusiu strategu Eriku Kučiausku 87:59 sutriuškino Šiaulių „KA Saulė-ASKA-Grafų baldai“ (1/15) ekipą, tačiau šeštadienį namuose 72:79 nusileido Ukmergės „Olimpui“ (10/7).