RKL pirmenybėse - pakitusi varžybų organizavimo sistema ir net 8 naujos komandos

2018-08-17 11:30:51

Antradienį (rugpjūčio 14 d.) Vilniuje vyko Regionų krepšinio lygos (RKL) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kuriame buvo aptarti organizaciniai ir einamieji klausimai bei pristatyta sistema pagal kurią bus organizuojami artimiausi trys (2018-2019, 2019-2020 ir 2020-2021) sezonai. 

2018-2019 m. RKL čempionate dalyvaus net 44 komandos. Tradiciškai jos bus padalintos į du pajėgumo divizionus - A ir B.

Pajėgesniame A divizione žais 16 ekipų, o po reguliariojo sezono į atkrintamąsias pateks 12 geriausių. Čempionės titulą iškovojusi komanda iškovos teisę žaisti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

B divizione grumsis 28 kolektyvai regioniniu principu padalinti į du pogrupius A ir B. Po reguliariojo sezono 4 geriausios abiejų grupių komandos iškovos tiesioginį kelialapį į aštuntfinalį, tuo tarpu 5-12 vietas užėmusios ekipos kovą pradės nuo šešioliktfinalio.

Vasarą RKL bendruomenė neteko 4 komandų: Gargždų SC perėjo į NKL, A divizione nebežais Trakų KK "Trakai", tuo tarpu B divizione nebedalyvaus Sedos "Sedula" ir Kauno "Xiaomi-Tornado KM".

Tačiau prie lygos prisijungė net 8 (!) naujos ekipos: Rasienių "Raseiniai", Mažeikių sporto mokykla "Dubysa", Molėtų "Karys", Užpalių "Užpaliai", Gargždų sporto centras-2, Joniškio "Saned", Plungės sporto ir rekreacijos centras ir Kauno "Žalgiris-3".

Sezoną planuojama pradėti spalio pabaigoje, o atidarymo rungtynės numatytos naujojoje Kelmės sporto salėje.

A diviziono komandos

1. Kauno raj. "Omega"
2. Akmenės SC "Akmenės cementas"
3. Plungės "Olimpas"
4. Kretingos "Kretinga"
5. Kėdainių "SC-Nevėžis"
6. Panevėžio "Bangenė-Aivera"
7. Marijampolės "Sūduva-Mantinga-2"
8. Ukmergės "Olimpas"
9. Klaipėdos "LCC tarptautinis universitetas"
10. Biržų "Biržai-KKSC"
11. Kauno "Atletas-LSU"
12. Kelmės "Kelmė" (B diviziono I vieta)
13. Vytauto Didžiojo universitetas
14. Šilalės "Lūšis" (B diviziono II vieta)
15. Tauragės "Fortūna-Agava" (B diviziono III vieta)
16. Jonavos sporto klubas-2


B diviziono komandos

1. Šiaulių "KA Saulė-ASKA Grafų baldai" (iš A diviziono)
2. Klaipėdos "VKKM-Neptūnas"
3. Pakruojo "Pakruojis-Lygumų ŽŪB"
4. Radviliškio KK "Radviliškis-ŠSPC"
5. Stakliškių "Guosta"
6. Kaišiadorių "Kaišiadorys-Savingė"
7. Vilniaus "Rytas-2"
8. Kupiškio KK "Kupiškis"
9. Vilkaviškio "Perlas"
10. Jurbarko "Jurbarkas"
11. Kauno krepšinio akademija "Snaiperis"
12. Lietuvos kurčiųjų sporto klubas
13. Šakių "Šakiai"
14. Anykščių "KKSC-Elmis"
15. Alytaus "SRC-Dzūkija"
16. Panevėžio "Lietkabelis-2"
17. Kauno KM "Perkūnas"
18. Vilniaus "Stekas-Rivilė"
19. Rokiškio "Feniksas"
20. Šiaulių "Saulės miesto kariai"
21. Raseinių "Raseiniai" (nauja komanda)
22. Mažeikių SM - "Dubgiris" (nauja komanda)
23. Molėtų "Karys" (nauja komanda)
24. Užpalių "Užpaliai" (nauja komanda)
25. Gargždų SC-2 (nauja komanda)
26. Joniškio "Saned" (nauja komanda)
27. Plungės sporto ir rekreacijos centras (nauja komanda)
28. Kauno "Žalgiris-3" (nauja komanda)