Pirmosios RKL savaitės akcentai

kurjeris.lt

Šį savaitgalį visu pajėgumu startavo ilgai lauktas jubiliejinis Regionų krepšinio lygos (RKL) sezonas. Dešimtmetį švenčiantis trečios pagal pajėgumą Lietuvos lygos turnyras įvairiuose regionuose davė startą azartiškoms kovoms, į kurias šiemet įsitraukė 34 komandos.

Šiame sezone tęsime tradiciją ir kiekvienos savaitės pradžioje apžvelgsime svarbiausius ir įdomiausius savaitgalio rungtynių akcentus.

Savaitės rungtynės. Debiutinį savaitgalį netrūko įdomių kovų, o Jonavoje prireikė dar ir pratęsimo, tačiau savaitės rungtynėmis nutarėme išrinkti dviejų A divizionų naujokių - Biržų "Rinkuškių alaus" ir Marijampolės "Sūduvos-Mantingos-2" dvikovą. Abi ekipos praėjusiame sezone rikiavosi tarp B diviziono favoritų, tad pakilimas į aukštesnį divizioną konkurenciją tik sustiprino.

Permainingose rungtynėse svečiuose žaidę Marijampolės krepšininkai iš viso pirmavo daugiau nei 30 minučių, o ketvirtojo ketvirčio pradžioje turėjo net 12 taškų persvarą - 62:50. Tačiau uoliai dirbę viso lemiamo ketvirčio metu biržiečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir iki pabaigos likus apie pusei minutės komandas jau teskyrė tik 1 taškas 77:78. Lemiamos atakos metu "Rinkuškių alaus" krepšininkai sugebėjo dukart iš eilės po netaiklių metimų atkovoti kamuolį puolime ir galiausiai E.Dubausko dvitaškis išplėšė šeimininkams pergalę minimaliu skirtumu 79:78.

Pratęsimas. Puikų krepšinio spektaklį žiūrovams surengė Jonavos SK ir Alytaus SRC-"Dzūkijos" krepšininkai. Į RKL senbuvių areną Jonavoje atvykę turnyro naujokai tiesiog išplėšė pergalę iš šeimininkų rankų. Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus minutei aikštės šeimininkai dar turėjo, atrodytų, solidžia 6 taškų persvarą. Visgi dzūkai pademonstravo kovotojų charakterį ir netrukus dviem žudančiais tritaškiais E.Švelginas ir T.Mickevičius išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas į pratęsimą. Jo metu iniciatyva jau priklausė svečiams, kurie per minutę susikrovė 7 taškų pranašumą ir jo neišbarstė iki pat pabaigos. Rungtynės baigėsi rezultatu 83:76

Intriga. Atkaklios kovos bei laimingos pabaigos sulaukė ir Kretingos krepšinio sirgaliai. Jų mylima vietos "Kretinga" savo aikštėje šeštadienį priėmė turnyro naujokus, Anykščių "KKSC-Volupio" krepšininkus. Nors didžiąją susitikimo dalį iniciatyvą savo rankose turėjo šeimininkai, tačiau pabaigoje anykštėnai sugebėjo priartėti iki vieno metimo - po taiklaus L.Kirlio tolimo šūvio rezultatas buvo 77:76. Anykštėnai ėmėsi pražangų taktikos ir prie baudų metimo linijos pasiuntė J.Petrauską. Viena iš dviejų jo baudų buvo taikli, tačiau to užteko, kad pergalė būtų užtvirtinta. Tuo tarpu svečiams laiko nebeužteko.

Naujokai A. Iš 4 A divizione šiemet startavusių naujokių geriausiai sekėsi VKM-"Citus" ir B diviziono čempionui Biržų "Rinkuškių alui". Abi ekipos savaitgalį šventė po dvi pergales. Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai savo aikštėje įveikė Kretingos atstovus 72:64 ir išvykoje nepasigailėjo kolegų iš Kauno raj. "ASU/Tornado" 89:61. Tuo tarpu biržiečiai be jau aprašytos pergalės prieš varžovę iš Marijampolės, sugebėjo parklupdyti ir Kauno "United-Radijas Tau" ekipą 100:76. Na, o kitos dvi naujokės "Sūduva" ir Anykščių "KKSC-Volupis" savo pirmų pergalių dar turės palaukti, mažiausiai iki kito penktadienio.

Naujokai B. Iš B diviziono naujokių geriausiai sekėsi Alytaus SRC-"Dzūkijai", Stakliškių "Stakliškėms", Gargždų sporto centrui ir Radviliškio ŠSPC. Visos keturios komandos savaitgalį džiaugėsi iškovojusios po 2 pergales. Labiausiai nenusisekė dviem naujokėms iš Kauno - "Perkūnui-Vytritai" ir BC "Boom", kurioms teko pripažinti po du pralaimėjimus.

Lyderiai. Po pirmų dviejų turų į A diviziono turnyrinės lentelės priekį šovė 6 komandos, iškovojusios po dvi pergales. Galima tik numanyti, kad tokios ekipos kaip Tauragės krepšinio klubas, "Telšiai", "Grafų baldai-Kristalas" čia ir užsibus. Tuo tarpu apie pagrindinį lyderį į "Neptūną" išleidusį Klaipėdos LCC universitetą spręsti kol kas dar anksti. Tačiau žinant šios komandos istoriją, ji turėtų rikiuotis viršutinėje lentelės dalyje. VKM-"Citus" dar turės įrodyti savo kalibrą, kadangi sezoną pradėjo su praėjusio sezono autsaideriais.

Perkopė 100. Įdomus faktas, kad net 7 šio savaitgalio rungtynėse buvo pasiekta 100 taškų riba. Neabejotinas šio RKL sezono favoritas Tauragės krepšinio klubas savo pirmiesiems varžovams įmetė triženklį taškų skaičių: 107:78 prieš Akmenę ir 102:58 prieš Kupiškį. Biržiečiai 100 sumetė mače su "United-Radijas Tau" (100:76), "Grafų baldai-Kristalas" įmetė kone dvigubai daugiau nei Kupiškio komanda (105:56), Pabradės "TTS-Telesfera" vilčių nepaliko "Sūduviui" (101:82), LCC tarptautinis universitetas sudorojo "ASU/Tornado" 111:81, Šilalės "Lūšis" įveikė Biržų SM-"Biržų duoną" 100:74.

Naudingiausias. Naudingiausias šio savaitgalio žaidėjas - Karolis Raginis iš Anykščių "KKSC-Volupio". Rungtynėse su "Kretinga" 198 cm ūgio puolėjas pelnė 32 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir iš viso surinko 44 naudingumo balus.

Techninės pražangos. Apie tai, kad debiutinis savaitgalis Regionų krepšinio lygoje buvo gana nervingas, liudija ir techninių pražangų kiekis. Iš viso už ginčus su teisėjais per dvi dienas buvo skirta net 15 techninių pražangų.

Nuotraukų albumas: Tauragės krepšinio klubas - Akmenės SCKK-"Akmenės cementas"